/  / Mitsubishi L200 górą w teście porównawczym

Mitsubishi L200 górą w teście porównawczym

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Mitsubishi L200 2.5 DI-D okazało się najlepszym modelem typu pickup w teście porównawczym, którego wyniki ogłosił w najnowszym numerze niemiecki magazyn Auto Bild Allrad (11/2013).

Mitsubishi L200 w wersji Double Cab wygrało dzięki przestronnemu wnętrzu, 178-konnemu, turbodoładowanemu silnikowi wysokoprężnemu oraz stałemu napędowi na cztery koła z centralnym mechanizmem różnicowym i reduktorem, co stanowi wyjątkową ofertę w tym segmencie.

W odróżnieniu od wybranych modeli konkurencji, stały napęd Mitsubishi zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa na drodze nawet przy dużych prędkościach, zapobiegając uślizgowi kół i utracie przyczepności, oraz gwarantuje bardzo wydajną charakterystykę przyśpieszenia.

Niewątpliwą zaletą L200 jest fakt, że nie występują tu niedogodności, z jakimi muszą się zmagać użytkownicy pojazdów z dołączanym napędem na cztery koła, takie jak chwilowo pogorszone hamowanie, mniej pewne zachowanie w zakrętach czy szybsze zużycie opon.

W omawianym teście Auto Bild Allrad doceniono również bardzo dobry stosunek jakości do ceny samochodu Mitsubishi, który w wersji L200 2.5 DI-D+ jest standardowo wyposażony w klimatyzację, tempomat, technologię Bluetoooth, elektrycznie składane lusterka zewnętrzne oraz przyciemniane tylne szyby. Za podobne udogodnienia u konkurencji trzeba sporo dopłacić.

O L200 bardzo ciepło wyrażali się organizatorzy testu: "Mitsubishi wygrywa nie tylko bezkonkurencyjnym stosunkiem jakości do ceny, ale także za sprawą wszechstronnego napędu na cztery koła".

Na rynku polskim Mitsubishi L200 to w kolejności trzeci najlepiej sprzedający się model wśród samochodów typu pickup (na podstawie IBRM Samar; styczeń-sierpień 2013).

Mitsubishi L200 jest dostępny w wersji z pojedynczą i podwójną kabiną, z turbodoładowanymi silnikami Diesla o pojemności 2,5 l i mocy 136 KM i 178 KM, w ośmiu wersjach wyposażenia. Najtańsze Mitsubishi L200 kosztuje obecnie 73 162 zł netto.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane