/  / Mitsubishi ASX w wersji na LPG

Mitsubishi ASX w wersji na LPG

MMC Car Poland|
null
© Mitsubishi
null

W polskich salonach Mitsubishi Motors są już dostępne modele ASX, Lancer i Colt z instalacjami LPG z pełną gwarancją. W takie instalacje można wyposażyć zarówno nowe samochody, jak i używane modele japońskiej marki.

Użytkowanie samochodu zasilanego LPG niesie ze sobą duże oszczędności: za paliwo LPG potrzebne do przejechania 100 km Mitsubishi ASX, Lancer czy Colt zapłacimy ponad dwukrotnie mniej niż za benzynę. Koszt zakupu instalacji LPG powinien zwrócić się już po przejechaniu około 20 000 km.

W zestawy instalacji LPG można wyposażyć modele Mitsubishi ASX 1.6 (typ silnika 4A92) w cenie 4 200 zł, Lancer Sportback MT z silnikami benzynowymi 1.6 i 1.8 (typ silnika 4A92, 4B10, 4J10) w cenie 4 000 zł, a także Colt 1.3 MT (typ silnika 4A90) z przystosowaniem do montażu instalacji gazowej w cenie 3 900 zł.

Oferta skierowana jest zarówno do nabywców nowych samochodów Mitsubishi, jak i właścicieli używanych pojazdów tej marki.

Pełna gwarancja
Wszystkie komponenty zestawu są objęte gwarancją producenta (firma AC S.A.), a okres gwarancji na instalacje zamontowane w nowych samochodach Mitsubishi wynosi 3 lata z limitem 100 000 km, przy czym w pierwszych 24 miesiącach ważność gwarancji nie jest zależna od przebiegu samochodu. W kolejnych 12 miesiącach gwarancja przysługuje do limitu 100 000 km.

Bieg gwarancji oraz limit przebiegu trwa od daty rozpoczęcia okresu gwarancyjnego instalacji.

Okres gwarancji na instalacje zamontowane w używanych pojazdach Mitsubishi wynosi 24 miesiące bez limitu kilometrów. Po tym terminie pod warunkiem, że samochód cały czas jest objęty podstawową gwarancją Mitsubishi, okres gwarancji na instalację przedłuża się do końca obowiązywania takiej podstawowej gwarancji Mitsubishi na samochód, ale nie dłużej niż do osiągnięcia limitu 100 000 km przebiegu lub upływu 3 lat (w zależności, co nastąpi wcześniej), liczonych od rozpoczęcia okresu gwarancji podstawowej Mitsubishi na samochód.

Gwarancja na LPG obowiązuje zatem do końca gwarancji samochodu, ale nie krócej niż 24 miesiące.

Program rozszerzonej gwarancji Mitsubishi (do 5 lat lub 300 000 km) nie obejmuje elementów instalacji gazowej, jednakże nie ogranicza ochrony ubezpieczeniowej na silnik samochodu. Przeglądy gwarancyjne powinny być wykonywane co 10 000 km, ale nie rzadziej niż raz na rok w upoważnionych przez AC S.A. autoryzowanych stacjach serwisowych Mitsubishi Motors oraz partnerskich warsztatach serwisowych AC.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane