/  / MINI zapowiada światową premierę

MINI zapowiada światową premierę

MINI|
null
© MINI
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

MINI John Cooper Works Concept to zapowiedź nowej generacji auta sportowego, który wniesie maksimum radości z jazdy do segmentu subkompaktowego. Ten model studyjny zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na salonie NAIAS Detroit 2014 w ekskluzywnym kolorze Bright Highways Grey z typowymi dla MINI czerwonymi akcentami i 18-calowymi felgami John Cooper Works w nowej stylistyce.

Auto bazuje na najnowszej generacji MINI. Większy rozstaw osi i kół niż w poprzednim modelu mają bezpośredni wpływ na charakterystykę jezdną auta. Nowy model wyróżnia się wielkimi wlotami powietrza w miejscach, gdzie seryjne wersje mają lampy przeciwmgłowe. Przedni pas charakteryzuje się też precyzyjnie zaprojektowanymi kanałami powietrznymi, czarnym grillem i głównymi lampami w technologii LED.

W skład zestawu aerodynamicznego JCW wchodzą także specjalnie konturowane progi oraz tylny fartuch z dyfuzorem. W górnej części nadwozia pojawiły się kolejne elementy służące poprawie opływu powietrza i optymalizacji stabilności przy wielkich prędkościach: spoiler dachowy oraz owiewki tylnych słupków.

Nowy lakier Bright Highways Grey to efekt specjalnej technologii malowania i wykończenia: po ręcznym wypolerowaniu nadwozie pokrywane jest bezbarwnym lakierem o wyjątkowym, iście lustrzanym połysku, podkreślającym wyjątkową pigmentowość głównej warstwy kolorystycznej.

Dopełnieniem są typowe dla John Cooper Works akcenty o kontrastowej barwie czerwieni: dach, spoiler i obudowy lusterek, ale też obramowania kół, zaciski hamulcowe, ramki kierunkowskazów oraz przedniego i tylnego fartucha.

Auto ma oczywiście także wyścigowe pasy: Chilli Red na masce i klapie bagażnika, białe na dachu. Nie mogło zabraknąć logo John Cooper Works, którego czerwień jest kolejnym akcentem (tym razem na grillu).

Innym podkreśleniem sportowego charakteru auta jest zdobiący środkową część tylnego fartucha wydech. To sportowy układ, z tłumikami John Cooper Works oraz chromowanymi końcówkami z logo JCW.

To zarazem zapowiedź, że nowy sportowy wariant nie będzie ograniczał swego charakteru do strony wizualnej, że obrazu dopełni wyjątkowa ścieżka dźwiękowa generowana przez silnik.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane