/  / Mini SUV – max osiągi

Mini SUV – max osiągi

null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Tak wygląda Nissan Juke-R 2.0, czyli mini-SUV z silnikiem benzynowym o mocy aż 600 koni mechanicznych. Taką samą mocą wyróżnia się najbardziej ekstremalna wersja GT-R – czyli Nismo.

Podczas Festiwalu Szybkości w brytyjskim Goodwood, jaki odbył się w dniach 26-28 czerwca, zaprezentowano po raz pierwszy koncepcyjny model Nissan Juke-R 2.0. Auto powstało z wykorzystaniem podzespołów pochodzących z wyczynowego modelu GT-R. Wóz napędza sześciocylindrowiec 3.8 bi-turbo, z którego dało się wycisnąć moc aż 600 koni mechanicznych.

W porównaniu z poprzednim Nissanem Juke-R wygląd wersji 2.0 podkreślają takie elementy jak np. przeprojektowany przedni zderzak. Wloty powietrza powiększono o ponad 100% z uwagi na konieczność skuteczniejszego chłodzenia wzmocnionej jednostki napędowej. Zderzak jest wykonany w 100% z włókna węglowego.

Maska silnika pochodzi z Juke'a rok modelowy 2015. Wycięte w niej wloty powietrza chłodzącego jednostkę V6 mają karbonowe oprawy i zostały minimalnie przesunięte w porównaniu z poprzednim Juke-R w celu usprawnienia chłodzenia silnika i turbosprężarki.


Jak twierdzą wiarygodne źródła, Nissan Juke-R 2.0 wejdzie do sprzedaży, jednak będzie można go kupić tylko na indywidualne zamówienie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane