/  / MINI John Cooper Works kontra samolot

MINI John Cooper Works kontra samolot

BMW|
null
© BMW
nullnullnull

W sobotę 23 maja największa grupa dealerska MINI Bawaria Motors zorganizowała w Katowice Airport przedpremierową prezentację nowego MINI John Cooper Works. Unikatowość tego przedsięwzięcia polegała na tym, że samochód ścigał się na dystansie 1/4 mili z samolotem pasażerskim, na nowo wybudowanej drodze startowej lotniska. Kolorytu tej prezentacji dodawał fakt, że odbywała się ona w trakcie standardowej pracy portu lotniczego.

Głównym bohaterem imprezy był nowy MINI John Cooper Works, wyposażony w dwulitrowy silnik o mocy 231 KM, dysponujący maksymalnym momentem obrotowym 320 Nm już od 1250 obr/min. Prędkość maksymalna auta to 246 km/h, a pierwsza setka pojawia się po upływie zaledwie 6,1 sekundy. Za kierownicą tego topowego atlety zasiadał inny zawodnik najwyższych lotów - Adam Małysz.

Punktualnie w południe megafony lotniska wezwały pasażerów do odprawy lotniskowej MINI John Cooper Works. Po formalnościach odprawy zaproszeni goście i dziennikarze trafili do lotniskowego hangaru, gdzie odbyła się konferencja prasowa. Rozpoczął ją Mikołaj Małecki, MINI Brand Manager Bawaria Motors.

Gościem specjalnym i "pilotem oblatywaczem" był nikt inny jak Adam Małysz, na co dzień jeżdżący MINI All4 Racing w grupie Orlen Team.

Po konferencji wszystkich uczestników przewieziono na płytę lotniska, gdzie odbywały się jazdy testowe wybranymi modelami MINI, próby czasowe, treningi jazdy w poślizgu, testy na symulatorach. Kulminacją spotkania były wyścigi nowego MINI JCW na dystansie 1/4 mili z wyjątkowymi przeciwnikami – startującymi Airbusem A320 oraz Boeingiem 737.

Nowe MINI John Cooper Works i jego kierowca okazali się zwycięzcami tej rywalizacji. "1/4 mili spokojnie wygraliśmy. Samochód bardzo fajnie się prowadził, 230 km/h bez problemu osiągał. Godne polecenia emocje i na pewno fajna premiera - skomentował Adam Małysz.

Sobotnie wydarzenie było pierwszym na tego typu skalę, organizowane przez wszystkie salony MINI Bawaria Motors – Warszawa, Janki, Katowice.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane