/  / MINI Countryman - druga generacja coraz bliżej

VIDEO | MINI Countryman - druga generacja coraz bliżej

null
© MINI
nullnull

Dostępny od 2010 roku Countryman, pierwszy SUV marki MINI doczeka się zmian generacyjnych. Prototypowe egzemplarze przechodzą obecnie testy drogowe, dzięki czemu możemy poznać wygląd nowego auta.

Producenci samochodów przyzwyczaili fanów śledzących motoryzacyjne nowości do skrzętnego ukrywania nawet najmniejszych detali nadwozi prototypów testowanych na drogach publicznych lub torach wyścigowych. MINI postąpiło inaczej, sprawiając niespodziankę moto szpiegom. Choć druga generacja Countryman oczywiście porusza się w maskowaniu, jednak jest ono na tyle niekompletne, że łatwo można zauważyć charakterystyczne dla marki elementy stylistyczne oraz ogólną sylwetkę auta.

Wygląd nadwozia drugiej generacji Countryman pozostanie w nurcie stylistycznym poprzednika, którego w 2014 roku poddano delikatnemu liftingowi. Jednak znacznie zwiększone zostaną wymiary zewnętrzne, dzięki czemu będzie można mówić o największym MINI w historii.Zgodnie z obecnymi trendami, konstrukcja auta oparta zostanie na modułowej platformie UKL2, stosowanej już chociażby w BMW 2 Active Tourer. Patrząc na zaawansowanie prac nad nowym modelem, możemy przypuszczać, że od premierowego pokazu dzielą nas zaledwie miesiące. Pierwsza prezentacja może się odbyć już w październiku podczas Salonu w Paryżu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane