/  / Milionowy Ford Focus

Milionowy Ford Focus

FORD|
null
© Ford
null

W Europie wyprodukowano właśnie milionowy egzemplarz modelu Ford Focus obecnej generacji. Na Starym Kontynencie średnio co 90 sekund z taśmy produkcyjnej zjeżdża kolejny Focus.

Milionowy Focus (hatchback z silnikiem 1.0 EcoBoost) został wyprodukowany w niemieckim Saarlouis. Kompaktowy model Forda przeznaczony na rynek w Rosji jest również produkowany w fabryce Ford Sollers niedaleko Sankt Petersburga.

"Ford Focus to wszechstronny samochód rodzinny o doskonałych właściwościach jezdnych, który spełnia zróżnicowane potrzeby szerokiego grona klientów - komentuje Barb Samardzich, wiceprezes ds. operacyjnych, Ford of Europe. "W zeszłym roku wprowadziliśmy do sprzedaży zeroemisyjnego Forda Focus Electric, uzupełniając tym samym gamę tego modelu, obejmującą oprócz odmian standardowych wersję ST z silnikiem o mocy 250 KM".

Z analiz liczby nowo zarejestrowanych pojazdów w pierwszej połowie 2013 roku, jakie przeprowadziła firma badawcza Polk wynika, że Focus zajmuje pozycję światowego lidera sprzedaży.

W pierwszym kwartale 2014 Ford planuje wprowadzić do sprzedaży nową wersję Focusa z silnikiem 1.0 EcoBoost, nagrodzonym tytułem jako międzynarodowy silnik roku w latach 2012 i 2013, który będzie pierwszym samochodem rodzinnym w Europie wyposażonym w jednostkę benzynową emitującą 99 g/km CO2.

Focus zadebiutował na rynku w 1998 roku. Od tego czasu firma sprzedała w Europie blisko 6,9 mln egzemplarzy tego modelu i łącznie około 12 milionów sztuk na całym świecie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane