/  / Milionowa Kia Cee'd opuściła halę produkcyjną

Milionowa Kia Cee'd opuściła halę produkcyjną

Kia ()|
Kia Cee'd
© IBRM Samar
Kia Cee'dKia Cee'dKia Cee'dKia Cee'dnullnullnullnull

Okrągły 1.000.000 samochodów Kia cee’d wytworzonych w Europie to ważny kamień milowy w historii Kia Motors Europe od czasu rozpoczęcia produkcji w roku 2006. Debiutując na rynkach europejskich zaledwie dziewięć lat temu, cee’d odegrał ogromną rolę zarówno w procesie sukcesu rynkowego, jak i zrównoważonego rozwoju marki Kia.

Milionowy cee’d, zjeżdżający z europejskiej linii produkcyjnej Kia to pięciodrzwiowy hatchback GT w kolorze ‘White Pearl’. Napędzane 204-konnym silnikiem benzynowym  T-GDI 1.6 (turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa) auto wyprodukowane zostało w zakładzie Kia Żylina na Słowacji – tym razem na zamówienie klienta z Holandii.

Wytwarzane tylko z przeznaczeniem na rynki Europy samochody Kia cee’d stanowią obecnie ponad 21% sprzedaży Kia na Starym Kontynencie. W roku 2014 było to ponad 75.960 egzemplarzy co oznacza, że Kia cee’d była drugim najlepiej sprzedającym się modelem Kia w Europie – zaraz za Sportage, który również produkowany jest w słowackiej Żylinie.  

„Model cee’d utorował nam drogę w Europie jako producenta wysokiej jakości i dobrze zaprojektowanych samochodów osobowych, stając się motorem konsekwentnego wzrostu i znaczenia Kia w tym regionie świata. Kolegom w Kia Motors Slovakia chciałbym pogratulować tak ważnego  osiągnięcia, a milionowi nabywców cee’da serdecznie podziękować za tak szerokie spopularyzowanie tego właśnie modelu.” – powiedział Arthur Martins, wiceprezes ds. marketingu Kia Motor Europe.

„Od czasu rozpoczęcia produkcji w roku 2006, gama ceed’a powiększyła się o kombi Sportswagon i trzydrzwiowego hatchbacka pro_ceed, czego skutkiem było wejście Kia do nowych segmentów rynkowych. Wprowadzone w roku 2013 modele GT o charakterystyce wyczynowej zdobyły uznanie nabywców nieco bardziej emocjonalnych, szukających nie tylko atrakcyjności designu lecz także i czystej przyjemności z jazdy. Nasze plany w stosunku do ceed’a przewidują kontynuację rozwoju modelu, który zasłużył na miano ostoi sukcesu marki Kia w Europie.”, dodał Martins.

cee’d: zasadniczy zwrot w historii marki Kia
Premiera cee’da pierwszej generacji zapoczątkowała nową erę rozwoju marki Kia w Europie, ponieważ był to pierwszy model Kia zaprojektowany, dopracowany i produkowany wyłącznie na Starym Kontynencie. Dzieło designerów Kia we Frankfurcie wyprzedziło oczekiwania dotychczasowych klientów Kia i przyciągnęło uwagę tych nabywców europejskich, którzy dotąd nie brali pod uwagę zakupu samochodu marki Kia.

Nazwa cee’d podkreśla europejski rodowód pojazdu, a jego kod modelowy ‘ED’ (European Design) od samego początku wskazywał na europejską w tym przypadku, orientację Kia. ‘CE’ (Community of Europe) z kolei – symbolizuje koncepcję samochodu powstałego i produkowanego we Wspólnocie Europejskiej – przede wszystkim z myślą o klientach z tego obszaru geograficznego.
Kia cee’d pierwszej generacji odniosła ogromny sukces, a wolumen jej produkcji w latach 2006-2012 osiągnął imponujące 646.305 sztuk. Druga generacja znalazła w Europie 353.695 nabywców.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane