/  / Milion sprzedanych Focusów w 2013

Milion sprzedanych Focusów w 2013

Ford|
Ford Focus III
© Ford
Ford Focus IIIFord Focus IIIFord Focus IIIFord Focus IIIFord Focus IIIFord Focus IIIFord Focus IIIFord Focus IIIFord Focus IIInull

Z danych dotyczących liczby nowo zarejestrowanych pojazdów w roku kalendarzowym 2013, jakie właśnie opublikowała firma badawcza Polk wynika, że Ford Focus w zeszłym roku sprzedał się w licznie przekraczającej 1 mln egzemplarzy.

Liczba rejestracji Forda Focus wzrosła o 8,1 procenta, a w roku 2013 na całym świecie sprzedano 1 097 618 egzemplarzy tego modelu. W 2012 roku wydano klientom łącznie 1 014 965 egzemplarzy Forda Focus, przy czym w ubiegłym roku odnotowano 317 110 rejestracji w Europie - to 29 procent wszystkich nowo zarejestrowanych Fordów Focus. Z danych firmy Polk wynika również, że na rynek chiński trafia obecnie co trzeci Ford Focus sprzedany na całym świecie.

Ford Focus jest produkowany w ośmiu zakładach na czterech kontynentach. Fabryki w Niemczech, USA, Rosji, Chinach, Wietnamie, Tajlandii, Tajwanie oraz Argentynie mogą obecnie wyprodukować rocznie ponad 1,5 miliona sztuk tego modelu w tempie ponad dwóch egzemplarzy na sekundę. Ford Focus pierwszej generacji pojawił się na rynku w 1998 roku, a od tego czasu na całym świecie w ręce klientów trafiło 12 milionów egzemplarzy tego modelu, który już drugi rok z rzędu zajmuje pozycję najlepiej sprzedającego się samochodu na świecie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane