/  / Miejskie crossovery i coraz więcej nowości

Miejskie crossovery i coraz więcej nowości

null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnullnullnullnull

Auta takie jak Opel Mokka, debiutujący niedawno na polskim rynku, czy też Peugeot 2008 oraz Renault Captur, które pojawią się w naszych salonach mniej więcej w połowie 2013, to przedstawiciele segmentu miejskich modeli SUV/crossover, bardzo obiecującego pod względem potencjału sprzedaży.

W tym roku kalendarzowym do samochodów takich jak oferowane już modele Nissan Juke czy np. Opel Mokka dołączą kolejne nowości. Będą tą m.in. pojazdy Peugeot 2008, którego polska premiera nastąpi w połowie bieżącego roku, oraz Chevrolet Trax, spodziewany na początku lata.

Bardzo ciekawie wygląda też najnowsza propozycja marki Renault. Francuski koncern szykuje z okazji marcowej wystawy w Genewie światową premierę crossovera Captur, który bazuje na konstrukcji nowego Renault Clio. Planowana premiera rynkowa Renault Captur w Polsce spodziewana jest w czerwcu 2013.

Prawdopodobnie w roku 2014 rynek powiększy się o kolejnych reprezentantów z segmentu miejskich SUV. Będzie to np. Ford EcoSport oraz Fiat 500X wraz z siostrzanym modelem marki Jeep, jak również samochód Hondy oparty na konstrukcji Jazz.

W ciągu kilku najbliższych lar spodziewać się możemy ofensywy modelowej Volkswagena, który szykuje auto oparte na projekcie Taigun. Będzie to samochód zaprojektowane na płycie podłogowej Volkswagena up! Niektóre źródła branżowe twierdzą nawet, że dla osiągnięcia efektu skali niemiecki koncern zgodzi się też na powstanie wersji crossover dla siostrzanej marki Skoda, a być może również i dla SEAT.

Według wiarygodnych źródeł nad kolejnym, tym razem mniejszym crossoverem w swojej gamie pracuje Mazda. Samochód ten może otrzymać oznaczenie CX-3, łącząc język stylistyczny Kodo z kompleksowym pakietem rozwiązań konstrukcyjnych oraz technologii napędowych Skactiv.

Prasa motoryzacyjna informuje też o planach, jakie w stosunku do segmentu B-SUV mają producenci segmentu premium. Na tej liście jest ponoć Audi z modelem Q2 oraz Mercedes-Benz z crossoverem GLA.

Na koniec powróćmy jeszcze do wspomnianego na początku Nissana Juke. Otóż już w marcu bieżącego roku gama na polskim rynku rozszerzy się o usportowioną wersję Juke Nismo. Auto ma szansę poszerzyć jeszcze grupę potencjalnych klientów Juke'a i tym samym pomóc stworzyć nową niszę w segmencie miejskich crossoverów.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane