/  / Miejsce #1 dla VW Tiguana

Miejsce #1 dla VW Tiguana

null
© Volkswagen
null

W swojej kategorii cenowej Volkswagen Tiguan to ulubieniec szerokiej publiczności według konkursu na najlepsze auta z napędem 4x4 – Allrad-Auto des Jahres 2015.

Volkswagen Tiguan to jeden z triumfatorów tegorocznej edycji konkursu Allrad-Auto des Jahres w Niemczech. Plebiscyt wśród miłośników motoryzacji zorganizował Auto Bild Allrad – uchodzący za czołową w Europie publikację zajmującą się tematyką pojazdów z napędem na wszystkie koła.

W sumie o głosy szerokiej publicznością ubiegało się aż 176 różnych modeli 4x4, które pogrupowano w 10 segmentach rynkowych. W każdej z kategorii należało wskazać najlepszy swoim zdaniem pojazd wśród produktów marek niemieckich, jak również wśród koncernów wywodzących się z innych krajów.

Tiguan – w kategorii "samochody terenowe oraz SUV w cenie do 30 000 euro" – głosami szerokiej publiczności zajął pierwsze miejsce. Volkswagen pokonał więc triumfatora dwóch poprzednich edycji plebiscytu, czyli Opla Mokkę, który tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem na podium.

Od momentu premiery w roku 2007 łączną sprzedaż Volkswagena Tiguana przekroczyła już poziom 2,3 miliona egzemplarzy. Samochód można kupić zarówno w wersji 4x4, jak również z napędem na przednią oś.

Według wiarygodnych źródeł, w tym roku Volkswagen zaprezentuje po raz pierwszy Tiguana w wersji po zmianach generacyjnych. Będzie to wydarzenie towarzyszące jesiennej wystawie IAA 2015 we Frankfurcie.

Natomiast do salonów nowy Tiguan wjedzie w roku 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane