/  / Mercedesowi rośnie najszybciej

Mercedesowi rośnie najszybciej

null
© Volkswagen
null

Spośród czołowej trójki niemieckich marek premium – czyli Audi, Mercedes-Benz oraz BMW – to firma spod znaku gwiazdy notuje na rynku europejskim najbardziej dynamiczny wzrost sprzedaży.

Jak wynika z danych JATO Dynamics, Mercedes-Benz to spośród czołowej trójki niemieckich marek premium może pochwalić się w tym roku najbardziej dynamicznym wzrostem rejestracji nowych osobówek na rynku europejskim. Według zestawienia obejmującego okres od stycznia do końca listopada, na markę ze Stuttgartu przypadło łącznie prawie 682 000 egzemplarzy. Czyli o 12,5% więcej niż w analogicznym okresie AD 2014.

Audi przewyższa wprawdzie Mercedesa pod względem wielkości rejestracji (716 000). Jednak dynamika wzrostu firmy spod znaku pierścieni wyniosła od początku roku "tylko" 5,7%.

Jest jeszcze BMW. Ta firma ze stolicy Bawarii uzyskała na koniec listopada wynik przekraczający na rynku europejskim łącznie 676 000 rejestracji. To o 9,7% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Rywale nie nadążają
Również i w samym listopadzie to Mercedes zanotował wśród wspomnianej trójki najbardziej dynamiczny wzrost rejestracji w ujęciu procentowym (+18%). BMW było w tych statystykach drugie (+10,1%), natomiast Audi – trzecie (+4,2%).

Uzyskany przez Mercedesa wynik listopadowy (62 500 egzemplarzy) dał tej marce wysokie, szóste miejsce w rankingu wszystkich marek na rynku europejskim. Nawet przed Audi i BMW.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane