/  / Mercedes otwiera internetowe archiwum

Mercedes otwiera internetowe archiwum

Mercedes-Benz|
null
© mercedes
nullnullnullnull

Unikalne informacje, dokumenty, zdjęcia i multimedia – każdy zainteresowany historią marki Mercedes-Benz oraz jej modeli może teraz zajrzeć do internetowego archiwum Mercedes-Benz Classic. To prawdziwa skarbnica wiedzy z dziejów najstarszego producenta samochodów na świecie.

15 lat temu pod nazwą M@RS (Multimedia Archive and Research System – Multimedialny System Archiwizacji i Badań) oddział Mercedes-Benz Classic uruchomił portal internetowy, na którym zarejestrowani dziennikarze i pracownicy naukowi mogli znaleźć informacje na temat bogatej historii Daimlera. Specjalistyczna baza stała się punktem wyjścia do opracowania archiwum Public M@RS, dostępnego w internecie od początku lutego 2015 roku bez konieczności logowania się.

Osią nowego portalu w jego pierwszej odsłonie są samochody osobowe: ich opisy, dane techniczne i zdjęcia zostały pogrupowane w pięć historycznych rozdziałów (Benz & Cie. do roku 1926, Daimler-Motoren-Gesellschaft i Mercedes do roku 1926, Mercedes-Benz od 1926 do 1945 roku, Mercedes-Benz od roku 1946 oraz Maybach od roku 2002). Ich strukturę podzielono według klas pojazdów i serii modelowych. Umożliwia to szybki dostęp do pożądanych informacji na temat historii poszczególnych generacji, począwszy od pierwszych automobili aż do poprzedników obecnych modeli Mercedesa. Dostępne obecnie treści będą w przyszłości wzbogacane o kolejne informacje z historii firmy i jej produktów.

Zasoby Mercedes-Benz Classic należą do największych firmowych archiwów w Europie. Ich oficjalna historia sięga polecenia administracyjnego nr 1145 z 1936 roku, wydanego przez ówczesną spółkę Daimler-Benz Aktiengesellschaft inżynierowi Maxowi Rauckowi.


Archiwum dostępne jest pod adresem:https://mercedes-benz-publicarchive.com, bez potrzeby logowania się.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane