/  / Mercedes Klasy V zamiast Viano

Mercedes Klasy V zamiast Viano

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnullnullnull

W 2014 roku na rynku pojawi się nowa Klasa V, jako najnowszy i największy członek rodziny pasażerskich aut Mercedes-Benz. Model, który zastąpi Viano, ma wyraźne ambicje ustanowienia nowych wzorców w swoim segmencie.

Wyjątkowa przestronność i funkcjonalność łączy się tu z poczuciem jakości, estetyką, komfortem i bezpieczeństwem typowymi dla samochodów spod znaku trójramiennej gwiazdy. Wszystko to czyni nową Klasę V idealnym pojazdem dla dużych rodzin, dla tych, którzy aktywnie spędzają czas, i dla przewoźników, którzy chcą zaoferować najwyższy standard usług.

Szlachetnie wykończone wnętrze nowej Klasy V odzwierciedla styl osobowych modeli Mercedes-Benz i ucieleśnia filozofię "zmysłowej przejrzystości". Płynne linie współgrają tu z kontrastem ciepłych i chłodnych barw, zapewniając poczucie wyjątkowej harmonii. Podkreśla je dyskretne oświetlenie kabiny w jednym z trzech kolorów.

Dzięki zaadaptowaniu elementów z aut osobowych Mercedes winduje jakość i estetykę kabiny Klasy V na zupełnie nowy poziom, nieznany dotychczas w segmencie vanów.

Nowości rynkowe 2014

Jednym z najbardziej przyciągających wzrok elementów jest kokpit. Dwupoziomowy rozkład deski rozdzielczej potęguje optyczną szerokość kabiny. Górną i dolną część oddziela charakterystyczny, trójwymiarowy pas oferowany w kilku wariantach wykończenia. Dynamiczne kształty kokpitu podkreślają przestronność kabiny, a jednocześnie zapewniają poczucie lekkości.

Na życzenie, po raz pierwszy w klasie górną część kokpitu może pokrywać sztuczna skóra z kunsztownymi przeszyciami. Te ostatnie zdobią również skórzane fotele, podłokietniki i elementy paneli bocznych.

Koncepcja obsługi nowej Klasy V również wykorzystuje elementy znane z osobowych modeli Mercedesa: wolnostojący wyświetlacz centralny, okrągłe otwory wentylacyjne, wielofunkcyjną kierownicę z 12 przyciskami, dźwignię zmiany biegów Direct Select z manetkami do ręcznej zmiany biegów (wersje z automatyczną przekładnią) oraz centralny panel z obrotowym kontrolerem i innowacyjnym gładzikiem (touchpad), którym można sterować wszystkimi funkcjami telematycznymi za pośrednictwem gestów, liter lub cyfr, zupełnie jak w przypadku smartfonów.

Skórzane koło kierownicy należy do wyposażenia seryjnego. To kolejna nowość w Klasie V.

Inteligentny system wentylacji
Udoskonalona klimatyzacja automatyczna Thermotronic także ustanawia nowe standardy w zakresie trybów pracy oraz adaptacji do indywidualnych potrzeb pasażerów. Klasa V jako jedyna w segmencie oferuje trzy różne programy wentylacji, automatyczną recyrkulację powietrza podczas jazdy w tunelu oraz nawiew chłodnego powietrza po stronie kierowcy i pasażera z przodu o intensywności automatycznie dostosowanej do położenia słońca.

Osobno otwierane tylne okno
Aby ułatwić załadunek i rozładunek, Klasa V - również jako pierwszy model w segmencie - otrzyma tylną szybę otwieraną niezależnie od klapy bagażnika. Rozwiązanie to przydaje się w szczególności na zatłoczonych parkingach.

Nowa Klasa V będzie oferowana z jednym z trzech systemów multimedialnych, dopasowanych do różnych potrzeb: Audio 20 USB (standard), Audio 20 CD oraz topowym Comand Online z nawigacją zintegrowaną z 80-gigabajtowym dyskiem twardym, odtwarzaczem DVD, dostępem do internetu i dodatkowymi funkcjami.

Najnowsza generacja Comand Online zapewnia dostęp do fotorealistycznych map, użytecznych aplikacji, dodatkowego profilu Bluetooth umożliwiającego surfowanie po sieci (na przykład za pomocą iPhone'a) i w czasie rzeczywistym przekazuje informacje o ruchu drogowym.

Doznania akustyczne zapewnia z kolei opcjonalne nagłośnienie przestrzenne firmy Burmester. Zoptymalizowany pod kątem architektury wnętrza Klasy V system audio składa się z 16 wysokiej klasy głośników, w tym głośnika basowego, oraz 10-kanałowego wzmacniacza DSP o łącznej mocy 640 watów.

Rozbudowana lista systemów bezpieczeństwa
Kolejną unikalną cechą Klasy V jest bogate wyposażenie z zakresu aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa, w tym szereg innowacyjnych systemów wspomagających kierowcę, pozwalających ograniczyć ryzyko zagrożeń takich jak silne podmuchy wiatru czy pojazdy znajdujące się w martwym polu lub zbyt bliskiej odległości.

Wykorzystują one zaawansowaną technologię (kamera, radar i czujniki ultradźwiękowe), po raz pierwszy wprowadzoną w nowej Klasie E i S pod nazwą Mercedes-Benz Intelligent Drive. Przy okazji nowego vana zaparkować jest równie łatwo jak samochód kompaktowy.

Standardowe wyposażenie Klasy V obejmuje układ Attention Assist, który ostrzega kierowcę przed sennością i nieuwagą, oraz Crosswind Assist, mogący kompensować skutki wiatru poprzez uruchamianie hamulców z przodu i z tyłu samochodu.

Lista dostępnych systemów zawiera także monitor martwego pola Blind Spot Assist, Active Parking Assist, pozwalający na automatyczne parkowanie równoległe i wzdłużne, kamerę 360°, radarowy system ostrzegania przed kolizją Collision Prevention Assist z adaptacyjnym układem hamowania Brake Assist oraz Traffic Sign Assist z funkcją ostrzegania przed jazdą pod prąd.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane