/  / Mercedes Klasy E Kombi – Liczy się też styl i technika

Mercedes Klasy E Kombi – Liczy się też styl i technika

null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy model Mercedes-Benz nie ma wcale ambicji być najprzestronniejszym kombi w swojej klasie. Równie ważne jak funkcjonalność jest sportowa stylistyka oraz technologiczne rozwiązania na pokładzie.

W rodzimych Niemczech wersja kombi stanowi w sprzedaży Klasy E statystycznie około 50%. Z kolei na całym rynku europejskim udział oscyluje w granicach 30%. Widać więc, że dzięki kolejnej wersji nadwoziowej w gamie nowy Mercedes Klasy E zyska mocny argument.

W porównaniu z poprzednikiem kombi marki ze Stuttgartu prezentuje sylwetkę o wyraźnie bardziej sportowej linii. Jest to zamierzony zabieg ze strony producenta, który zapewne chce zwabić klientów rozważających ewentualnie zakup auta typu SUV. Wybrany kierunek nie pozostał jednak bez konsekwencji z punktu widzenia przestronności kabiny.

Nowa Klasa E Kombi – przy długości nadwozia 4,93 m (+2,5 cm) – dysponuje bagażnikiem o pojemności od 670 do maksymalnie 1820 litrów. To bardzo przyzwoite parametry, choć poprzednik z powodu łagodniej opadającej linii dachu miał pod tym względem jeszcze więcej do zaoferowania (odpowiednio o 55 oraz 130 litrów).Na pocieszenie warto podkreślić, że do mierzącego na szerokość 1100 mm "kufra" Klasy E nadal można zmieścić europaletę. Do tego dochodzi m.in. oferowana standardowo tylna kanapa dzielona w proporcji 40:20:40. Kąt pochylenia samego oparcia można natomiast zmienić o około 10% na bardziej pionowo, co według producenta pozwala wygospodarować na przewożony bagaż dodatkowe 30 litrów.

Co ciekawe, pod koniec bieżącego roku do samochodu będzie można zamówić chowany w podłodze trzeci rząd siedzeń do przewożenia dzieci.

Wzorem wersji sedan, Mercedes Klasy E Kombi jest naszpikowany najnowszymi zdobyczami techniki. Auto potrafi np. poruszać się w trybie jazdy półautonomicznej na autostradzie, można je wyposażyć w układ dwóch ekranów o wysokiej rozdzielczości (każdy o przekątnej 12,3"), a dzięki funkcji Remote Parking Pilot da się zdalnie sterować samochodem podczas wpasowywania się i opuszczania ciasnego miejsca parkingowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane