/  / Mercedes GLC Coupe – Brakujące ogniwo

Mercedes GLC Coupe – Brakujące ogniwo

null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Mercedesowi w rywalizacji z BMW brakowało dotychczas w gamie modeli typu SUV odpowiednika w stylu X4. Marka ze Stuttgartu wreszcie nadrabia i te zaległości...

Koncern z Bawarii ma w gamie model taki jak BMW X4. Mercedes takiej oferty w swojej gamie produktowej dotychczas nie posiadał. Ale sytuacja zmieni się wraz z premierą GLC Coupe, które zaprezentowano podczas wystawy w Nowym Jorku.

Ten średniej klasy SUV o licznych elementach stylistycznych a'la coupe – takich jak np. opadająca linia dachu czy brak wycieraczki tylnej szyby – spodziewany jest w europejskich salonach sprzedaży na jesieni. Jego zapowiedź stanowił model koncepcyjny, który poznaliśmy podczas ubiegłorocznej wystawy samochodowej w Szanghaju.

Mercedes GLC Coupe ma na długość 4,73 metra. To o prawie 8 cm więcej niż w przypadku "zwykłego" GLC. Do tego dochodzi rozstaw osi mierzący 2,87 m oraz bagażnik o pojemności między 491 a maksymalnie 1205 litrów.Czekamy na ceny
Standardowe wyposażenie obejmuje układ dynamicznej kontroli prowadzenia z wyborem pięciu różnych trybów jazdy. Do tego m.in. układ kierowniczy o bardziej bezpośredniej charakterystyce niż to ma miejsce w zwykłym Mercedesie GLC. Całość uzupełniają jeszcze chociażby 18-calowe felgi ze stopów lekkich, zaawansowany system multimedialny, kamera cofania oraz funkcja bezkluczykowego uruchamiania silnika Keyless-Go.

Na życzenie można zamówić jeszcze np. pełne oświetlenie LED czy zawieszenie pneumatyczne.

Cen Mercedesa GLC Coupe jeszcze nie podano. Jednak jak można zakładać, będą one zapewne zbliżone do poziomu wspomnianego wyżej BMW X4. Podobnie rzecz się ma przecież z konkurencyjnymi modelami, które pozycjonuje się o segment wyżej – czyli BMW X6 oraz Mercedesa GLE Coupe.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane