/  / Mercedes GLA i nowy napęd 4MATIC

Mercedes GLA i nowy napęd 4MATIC

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Szykowany do rychłej premiery handlowej Mercedes GLA opcjonalnie będzie oferowany z nową generacją permanentnego napędu na cztery koła 4MATIC z całkowicie zmiennym rozdziałem momentu obrotowego.

Układ ten łączy trakcję i sprawność działania z wysoką efektywnością i składa się z przystawki odbioru mocy zintegrowanej z 7-stopniową przekładnią dwusprzęgłową 7G-DCT oraz tylnego mechanizmu różnicowego z elektrohydraulicznie sterowanym sprzęgłem wielotarczowym. Taki zestaw pozwala na zmienną dystrybucję siły napędowej między przednią a tylną osią, a jednocześnie charakteryzuje się niższą od konkurencyjnych rozwiązań masą własną.

Modele z napędem 4MATIC wyposażone są w system DSR (Downhill Speed Regulation) oraz off-roadowy tryb pracy skrzyni biegów. System DSR można aktywować przyciskiem na konsoli środkowej; wspomaga on kierowcę podczas zjazdów z wymagających wzniesień, utrzymując niską, ręcznie ustawioną prędkość pojazdu (w ramach fizycznych limitów obowiązujących na danym wzniesieniu).

DSR współpracuje z układami sterującymi pracą silnika i przekładni oraz układem hamulcowym.

Off-roadowy tryb zmiany biegów, uruchamiany za pośrednictwem przycisku odpowiadającego za zmianę programu skrzyni, ingeruje w momenty zmiany przełożeń i charakterystykę przyspieszania, dostosowując je do wymagań, jakie stawia jazda w lekkim terenie.W połączeniu z systemem Audio 20 CD (standard) i Comand Online (opcja) tryb można włączyć także w ramach widoku off-roadowego na ekranie. Wyświetlacz podaje wówczas informacje o aktualnym kącie przechyłu nadwozia, nachyleniu wzniesienia i aktywacji systemu DSR.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane