/  / Mercedes-Benz na targach Poznań Motor Show 2013

Mercedes-Benz na targach Poznań Motor Show 2013

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
null

W tym roku Mercedes-Benz, wraz z poznańskimi dealerami Duda-Cars i MB Motors, przygotował podczas Poznań Motor Show wiele niespodzianek w tym trzy polskie premiery: Klasę CLA, nową Klasę E oraz SLS Electric Drive.

"Poznań Motor Show to dla nas bardzo ważne wydarzanie. 'Mocne trio' ma w tym wypadku podwójne znacznie. To nie tylko trzy premiery, które przywieźliśmy do Poznania, ale również połączone siły centrali Mercedes-Benz i naszych poznańskich dealerów: Duda-Cars oraz MB Motors - podkreśla Niels Kowollik, prezes zarządu Mercedes-Benz Polska.

Poznań Motor Show to największa tego typu impreza w Polsce. W zeszłym roku przyciągnęła aż 59 000 zwiedzających. Na targach nie mogło zabraknąć udziału Mercedes-Benz. Pierwszy raz polska publiczność będzie mogła zobaczyć na żywo najnowsze i jednocześnie najbardziej intrygujące dziecko marki: model CLA.

Kolejna premiera to całkowicie zmodernizowana Klasa E, która po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoją nową, pozbawioną charakterystycznych "okularów" twarz. Wisienką na torcie będzie zaś model SLS Electric Drive, który nie tylko kusi wyglądem i osiągami, lecz także wskazuje drogę rozwoju marki Mercedes-Benz.

Nowy Mercedes CLA z bliska
Po raz pierwszy w Polsce pokazany zostanie model CLA. Auto daje początek zupełnie nowej klasie samochodów. Jego niedościgniona aerodynamika i awangardowy design czerpią z prototypu Concept Style Coupe, a linia coupe z drzwiami bez ram okiennych podąża za koncepcją modelu CLS, która od chwili debiutu w 2003 roku doczekała się licznych naśladowców.

Standardowe wyposażenie CLA obejmuje radarowy system Collision Prevention Assist, ostrzegający o przeszkodach przy prędkości od 7 km/h i inicjujący precyzyjne hamowanie, gdy tylko kierowca wciśnie pedał hamulca.

Opcjonalnie nowy model CLA dostępny jest z napędem na obie osie 4Matic.

Klasa E po gruntownych zmianach modernizayjnych
Nowa Klasa E to kolejna, niezwykle ważna premiera marki Mercedes-Benz. Kompleksowo zmodernizowana Klasa E z wydajnymi silnikami, innowacyjnymi systemami bezpieczeństwa oraz nowym językiem projektowania zaznacza swoją wiodącą pozycję w klasie wyższej. W limuzynie i kombi po raz pierwszy znajdzie zastosowanie nie mniej niż 11 nowych lub zoptymalizowanych systemów wspomagania wprost z najnowszej generacji Klasy S. Łączą one szereg funkcji z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, przez Mercedes-Benz określanych jako Intelligent Drive.

Najszybszy elektryczny samochód świata
SLS AMG Coupe Electric Drive to bezemisyjny samochód supersportowy korzystający z zaawansowanej technologii wprost z Formuły 1. To najbardziej ekskluzywna i dynamiczna propozycja wśród aut elektrycznych. Najmocniejszy model AMG zasilają cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 552 kW (750 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm.

Efekt? SLS AMG Coupe Electric Drive jest najszybszym produkowanym seryjnie samochodem elektrycznym na świecie: od 0 do 100 km/h auto przyspiesza w 3,9 sek.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane