/  / Melex doceniony na Motor Show 2014

Melex doceniony na Motor Show 2014

null
© MELEX
null

Dla marki Melex targi Motor Show w Poznaniu miały podwójne znaczenie. Producent z Mielca zaprezentował na wystawie dwa nowe modele, a dodatkowo otrzymał nagrodę specjalną od Włodzimierza Zientarskiego za dotychczasowe osiągnięcia w branży.

W wybranej przez siebie kategorii Włodzimierz Zientarski przyznał nagrodę firmie Melex za to, że już od 43 lat mielecka spółka nieustannie produkuje pojazdy elektryczne, które są wizytówką kraju. Znany dziennikarz podkreślił, że jest pełen podziwu za pracę wkładaną w rozwój produktu i firmy, która nadal reprezentuje polski przemysł motoryzacyjny.

Zaprezentowane po raz pierwszy w Poznaniu modele firmy Melex cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród dziennikarzy, jak i prywatnych osób odwiedzających targi. Nowy czteroosobowy model "363" to niewielki pojazd, który z powodzeniem może służyć jako niewielka taksówka czy prywatny pojazd do jazdy po mieście. Jak przystało na Melexa, jest on w pełni elektryczny.

Do napędu wykorzystano bezobsługowy silnik prądu stałego o mocy 5 kW, zasilany z zespołu 8 akumulatorów, które można ładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

Jednocześnie na stoisku firmy z Mielca można było zobaczyć model towarowy o ładowności 1000 kg i zasięgu ponad 100 km. To ciekawe rozwiązanie dla wielu firm korzystających dotychczas z pojazdów spalinowych, a szukających oszczędności w zakresie kosztów transportu.

Jeszcze w tym roku Melex planuje zaprezentować kolejne nowości w gamie pojazdów elektrycznych. Zbliżające się targi Silesia TSL Expo (15-16 kwietnia) będą okazją do zaprezentowania kolejnej wersji pojazdu z linii modelowej "N.Car". Mielecka firma pracuje również nad pojazdem wyposażonym w akumulatory litowo-jonowe oraz nad zupełnie nową linią modelową swoich pojazdów.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane