/  / Mazda6 z ewentualną usterką poduszki powietrznej

Mazda6 z ewentualną usterką poduszki powietrznej

UOKIK|

Jak poinformowano Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, niektóre egzemplarze modelu Mazda6 mogą mieć usterkę fabryczną. Dlatego też prewencyjnie generalny importer Mazdy w Polsce zdecydował się ogłosić stosowną akcję naprawczą.

Usterka może dotyczyć egzemplarzy Mazda6, wyprodukowanych w Japonii w okresie od 14 lutego 2002 r. do 20 kwietnia 2003. W tych autach mogła zostać wmontowana wadliwie wyprodukowana przednia poduszka pasażera. Z uwagi na niewłaściwy skład ładunku pirotechnicznego w przypadku kolizji i uruchomienia systemu poduszek bezpieczeństwa może dojść do zbyt gwałtownego uwolnienia gazów napełniających poduszkę, a w najgorszym przypadku istnieje możliwość zranienia fragmentami zasobnika ładunku.

Na rynku polskim kampanią naprawczą łącznie objętych jest 9 egzemplarzy modelu Mazda6. Lista numerów VIN patrz TUTAJ.

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz konieczności zgłoszenia się do autoryzowanego serwisu w celu przeprowadzenia stosownej kontroli i ewentualnej naprawy.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce (ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa; http://www.mazda.pl/orphan/contact_us/).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane