/  / Mazda3 – rok modelowy 2017

Mazda3 – rok modelowy 2017

null
© Mazda
null

Jeszcze w bieżącym roku kompakt Mazdy pojawić się ma na rynku europejskim. Natomiast od dziś nowa "trójka" debiutuje oficjalnie w rodzimej Japonii.

Mazda3 w swojej ojczyźnie znana jest pod nazwą Axela. W samochodzie z roku modelowego 2017 wprowadzono szereg nowych rozwiązań. Na plan pierwszy wysuwa się debiutujący w ofercie system G-Vectoring Control. GVC zmienia wartość momentu obrotowego generowanego przez silnik w celu optymalizacji dociążenia poszczególnych kół, podnosząc precyzję prowadzenia i komfort jazdy praktycznie w każdych warunkach.

Nowa Mazda w wersjach z silnikiem Diesla otrzymała precyzyjne sterowanie doładowaniem, które zwiększa elastyczność przy operowaniu pedałem przyspieszenia. Wprowadzono również system tłumienia wibracji powodujących charakterystyczne klekotanie silnika wysokoprężnego w trzech najważniejszych zakresach częstotliwości (Natural Sound Frequency Control).

Jednym z elementów wyposażenia podnoszących bezpieczeństwo aktywne jest współpracujący z układem hamulcowym system zapobiegający kolizjom przy małej prędkości (Advanced SCBS). Dzięki kamerze optycznej, która zastąpiła stosowane dotychczas czujniki laserowe, system wykrywa inne pojazdy w większym zakresie prędkości, a także rozpoznaje obecność pieszych na jezdni.

Mazda3 będzie również oferowana z systemem adaptacyjnych świateł diodowych (ALH), obejmującym nieoślepiające światła drogowe, a także światła mijania o szerokim zasięgu, z układem automatycznego poziomowania.

W Europie nowa Mazda3 pojawi się jeszcze w tym roku. Oferta będzie nadal obejmowała trzy silniki benzynowe (w tym 1.5/100 KM oraz 2.0 w wersjach mocy 120/165 KM) oraz jako diesel 1.5/105 KM.

Na koniec ciekawostka. Otóż jak wynika z danych za pierwsze półrocze, w statystykach sprzedaży modelu Mazda3 rynek polski zajmuje w Europie wysokie, czwarte miejsce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane