/  / Mazda3 i CX-5 walczą do końca

Mazda3 i CX-5 walczą do końca

null
© Mazda
null

Mazda3 oraz CX-5 to aktualnie zdecydowanie najpopularniejsze modele w gamie japońskiej marki w USA. Ciekawe, który w nich zajmie pierwsze miejsce jako koncernowy lider sprzedaży AD 2014?

Jak wynika z podsumowania danych sprzedażowych na rynku amerykańskim za 11 miesięcy roku kalendarzowego, nadal sprawą nie do końca przesądzoną pozostaje to, który z modeli Mazdy zdobędzie na koniec 2014 pierwsze miejsce w koncernowych rankingach popularności. Tak naprawdę w rywalizacji liczy się tylko dwóch pretendentów – Mazda3 oraz CX-5.

Teoretycznie większe szanse na sukces ma Mazda3. Od stycznia do końca listopada z amerykańskich salonów wyjechało na drogi łącznie prawie 95 300 egzemplarzy (-1,8%). Z kolei CX-5 legitymuje się wynikiem 91 400 sztuk. Co warto podkreślić jednak, dynamika wzrostu wspomnianej terenówki wynosi aż 25,5%.

Na koniec listopada przewaga Mazdy3 nad CX-5 wyniosła niecałe 3 900 egzemplarzy. To z jednej strony niedużo, ale wydaje się prawdopodobne, że mimo rosnącego szybko zainteresowania CX-5 wśród amerykańskich klientów "trójka" powinna utrzymać jednak prowadzenie do końca roku kalendarzowego.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane