/  / Mazda2 nadal w wysokiej formie

Mazda2 nadal w wysokiej formie

null
© Mazda
null

Na krótko przed zmianą generacyjną Mazda2 nadal cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. W Wielkiej Brytanii "dwójka" zajmuje aktualnie pozycję lidera w sprzedaży samochodów japońskiej marki.

Według danych pochodzących z rynku brytyjskiego, Mazda2 zajęła w całym pierwszym półroczu pozycję lidera w sprzedaży samochodów japońskiego producent dzięki wynikowi, który wyniósł łącznie ponad 4 950 egzemplarzy. Warto podkreślić, że już na początku roku przyszłego w salonach dealerskich pojawi się Mazda2 po zmianach generacyjnych (PATRZ TUTAJ).

Skoro Mazda2 jest liderem, to któremu modelowi w gamie przypadła w udziale pozycja wicelidera sprzedaży? Tym modelem jest Mazda3, która dzięki 4 600 rejestracjom poprawiła notowania za pierwsze półrocze 2013 o 56%.

Tylko nieco mniejszą sprzedażą od "trójki" może pochwalić się w Wielkiej Brytanii Mazda6. Ten reprezentant klasy średniej, oferowany w wersji sedan oraz kombi, zdobył nad Tamizą uznanie ponad 4 400 klientów. To dobry wynik tym bardziej, że w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej wykazuje dynamikę wzrostu aż o 60%.

Jeszcze bardziej, bo aż o prawie 70%, wzrosła natomiast sprzedaż Mazdy CX-5, który do najmłodszych w gamie już nie należy. Ten dynamicznie zaprojektowany crossover przekroczył od stycznia w Wielkiej Brytanii pułap 4 000 egzemplarzy.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane