/  / Mazda2 na start

NOWOŚĆ | Mazda2 na start

null
© Mazda
nullnullnullnullnull

Tak będzie wyglądać nowa Mazda2. Trzeba przyznać, że "japończyk" prezentuje się bardzo obiecująco. Nawiązuje do nowego języka stylistycznego marki, a konstrukcja opiera się na zastosowaniu lekkich i wytrzymałych materiałów oraz obniżeniu oporów.

Oto Mazda2 nowej generacji, która pojawi się w sprzedaży na rynku japońskim już jesienią (pod nazwą Demio). Czwarty przedstawiciel nowej generacji modeli Mazdy oferuje pełen zakres rozwiązań technologii Skyactiv oraz dynamiczną stylistykę nadwozia, którą Mazda określa jako Kodo.

Nowa Mazda2, która pojawi się również na rynku europejskim, będzie dostępna z nowym silnikiem Diesla (Skyactiv-D 1.5), jak również z silnikiem benzynowym Skyactiv-G 1.5 o różnych wariantach mocy.

Według zapowiedzi koncernu, nowa Dwójka oferuje też "zaskakująco przestronne i wyrafinowane wnętrze". Na liście wyposażenia obok manualnej pojawi się automatyczna skrzynia biegów, jak również m.in. system łączności MZD Connect oraz pakiet technologii aktywnego bezpieczeństwa i-Activsense.

Nowości japońskie 2014

Przez lata Mazda2 dała się już poznać klientom z dobrej strony. Od wprowadzenia na rynek w 1996 roku łączna sprzedaż Dwójki przekroczyła na świecie poziom 2,4 mln egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane