/  / Mazda z nowym silnikiem Wankla

Mazda z nowym silnikiem Wankla

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Mazda na salonie motoryzacyjnym Tokio 2015 prezentuje sportowy model koncepcyjny z silnikiem Wankla. Czy nowa jednostka pod nazwą Skyactiv-R niebawem trafi na rynek?

Mazda RX-Vision – bo o niej mowa – to samochód sportowy o długości 4389 mm i z rozstawem osi mierzącym 2700 mm. Auto dysponuje silnikiem umieszczonym z przodu oraz napędem tylnej osi. Linia karoserii powstała zgodnie z językiem stylistycznym Kodo, który sprawiać ma wrażenie ciągłego ruchu i dynamiki, nawet jeśli samochód stoi zaparkowany np. w garażu.

Silnik Wankla powróci?
Mazdę RX-Vision napędza nowa generacja silnika z wirującym tłokiem (technologia Wankla). Czy jednostka pod nazwą Skyactiv-R niebawem trafi na rynek? Niestety, japoński producent nie podaje aktualnie bliższych danych technicznych na temat swojej najnowszej konstrukcji.

Podkreśla się jednak, że firma z Hiroszimy pozostaje jedynym producentem z branży motoryzacyjnej, który nadal rozwija technologię silnika Wankla. Technologię, która nierozerwalnie związana jest z historią rozwoju Mazdy i jej wizerunkiem jako firmy, która lubi chodzić własnymi ścieżkami i mierzyć się z utartymi konwencjami.Mazda nie wywiesza białej flagi
Przypomnijmy, że ostatnim w ofercie Mazdy modelem seryjnym z silnikiem Wankla było RX-8. Wyszło ono z produkcji w roku 2012. Mimo tego faktu firma z Hiroszimy wcale nie miała jednak zamiaru zawieszać prac nad rozwojem wspomnianej technologii napędowej.

Wraz z premierą projektu RX-Vision na motoryzacyjnym salonie tokijskim 2015 wygląda więc na to, że Mazda i jej jednostka z wirującym tłokiem nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane