/  / Mazda z najniższym spalaniem w USA

Mazda z najniższym spalaniem w USA

null
© Mazda
null

Amerykańska EPA uznała Mazdę za lidera moto-rynku w Stanach pod względem średniego zużycia paliwa dla całej gamy modelowej. To nie pierwszy sukces japońskiej marki w omawianym rankingu.

Samochody Mazdy ponownie zostały uznane w USA za najbardziej ekonomiczne pod względem spalania – zgodnie z opublikowanym przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) raportem "Light-Duty Fuel Economy Trends". Japońskiemu koncernowi przyznane zostało pierwsze miejsce na liście producentów dla modeli z 2014 r.

Jest to trzecie z rzędu pierwsze miejsce, natomiast w zestawieniu modeli z roku 2015 Mazda znajduje się na czele stawki, biorąc pod uwagę wstępne wyliczenia EPA.

Średnie zużycie paliwa (w cyklu mieszanym) dla wszystkich pojazdów Mazdy z 2014 r. sprzedanych w USA wyniosło 8 l/100 km, co jest poprawą o prawie 5% w stosunku do modeli z 2013 r. Natomiast emisja CO2 wyniosła średnio 188 g/km (-9%).

Dla porównania, całkowite średnie dla rynku amerykańskiego wyniosły odpowiednio 9,7 l/100 km oraz 227 g/km. Skorygowane wartości EPA odzwierciedlają rzeczywiste spalanie i emisję CO2 lepiej niż pomiar NEDC, stosowany w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane