/  / Mazda ma milion powodów do radości

Mazda ma milion powodów do radości

MAZDA|
null
© Mazda
null

Globalna produkcja trzech modeli Mazdy z pełną gamą technologii Skyactiv przekroczyła już łącznie poziom 1 miliona egzemplarzy. Rozwiązania Skyactiv oferują w gamie japońskiego producenta takie auta jak Mazda CX-5, Mazda6 (Atenza w Japonii) oraz Mazda3 (Axela w Japonii).

Próg miliona wyprodukowanych egzemplarzy został przekroczony po około 2 latach i 4 miesiącach od uruchomienia produkcji Mazdy CX-5 w listopadzie 2011 roku.

Mazda opracowała technologię Skyactiv, aby zaoferować klientom znakomite parametry w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, bez kompromisu dla przyjemności z jazdy, z której słyną samochody marki. Gama nowych technologii Mazdy jest ukierunkowana na poprawę efektywności podstawowych podzespołów (takich jak silnik i skrzynia biegów) decydujących o najważniejszych parametrach i osiągach pojazdu, przy jednoczesnym obniżeniu jego masy.

W modelach nowej generacji z technologią Skyactiv wprowadzono także koncepcję stylizacji Kodo, która ma wyrażać moc, piękno i napięcie, jakie można odnaleźć w świecie dzikich zwierząt.

Według stanu na koniec marca, Mazda produkuje trzy modele z pełną gamą technologii Skyactiv w Japonii, Meksyku, Tajlandii oraz w Chinach. Koncern planuje wprowadzenie kolejnych pięciu zupełnie nowych modeli z technologią Skyactiv do roku fiskalnego kończącego się w marcu 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane