/  / Mazda CX-5 w teście 100 000 km

Mazda CX-5 w teście 100 000 km

null
© Mazda
null

Mazda CX-5 przebojem weszła na rynek i obecnie należy do kluczowych modeli w gamie tego producenta. A jak jest z jakością i solidnością wykonania japońskiego crossovera? Postanowił to sprawdzić Auto Bild.

Niemiecki tygodnik – w ramach przeprowadzanych przez siebie wyczerpujących testów na dystansie 100 000 km – postanowił wziąć na "celownik" Mazdę CX-5 w wersji jeszcze przed ostatnimi zmianami modernizacyjnymi. Do testu wybrano konfigurację 2.2 Skyactiv-D z napędem na wszystkie koła, o mocy maksymalnej 150 KM.

"Japończyk" dał się poznać z bardzo dobrej strony. Jego główne atuty to m.in. przyjemna praca układu kierowniczego oraz 2,2-litrowego diesla – co szczególnie przypadnie do gustu kierowcy podczas dalekich wypraw, jak również solidność wykonania i bardzo dobry stan głównych podzespołów, które zostały dokładnie obejrzane po zakończeniu testu liczącego 100 000 km. Gdyby tylko nie kilka wpadek, jakie przydarzyły się pracownikom stacji serwisowej Mazdy, wówczas CX-5 zasłużyłby na absolutnie najwyższe oceny.

Azjatyckie nowości SUV 2015 – Hyundai Tucson, Kia Sportage, Honda HR-V

Po podliczeniu wszystkich punktów – wynik testu uwzględnia nie tylko pojawienie się poważnych usterek i awarii (lub ich brak), ale także stan samochodu po rozebraniu go na poszczególne części i ogólne wrażenia testujących podczas eksploatacji – Mazda CX-5 2.2 Skyactiv-D AWD zajęła w zestawieniu Auto Bild wysokie, drugie miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych dotychczas modeli z oceną końcową "1-" (w skali od 1 do 6, gdzie "1" to ocena najwyższa, a "6" – najniższa).

Przedruk testu długodystansowego z udziałem Mazdy CX-5 zamieszczono w jednym z lutowych wydań tygodnika Auto Świat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane