/  / Mazda CX-5 dodaje gazu

Mazda CX-5 dodaje gazu

null
© Mazda
null

Miesiąc styczeń przyniósł ciekawe zestawienie modeli, które cieszą się największym wzięciem wśród klientów w Szwajcarii. Uwagę zwraca m.in. wysoka pozycja Skody Octavii, a także Mazdy CX-5 i Opla Mokki.


Najpopularniejszymi modelami w segmencie nowych samochodów osobowych za miesiąc styczeń były w Szwajcarii kolejno:
1.   Skoda Octavia: 722 egzemplarzy
2.   Volkswagen Golf: 699 egzemplarzy
3.   BMW Serii 3: 421 egzemplarzy
4.   Volkswagen Tiguan: 315 egzemplarzy
5.   Suzuki SX4: 308 egzemplarzy
6.   Mazda CX-5: 301 egzemplarzy
7.   Volkswagen Touran: 290 egzemplarzy
8.   BMW X3: 285 egzemplarzy
9.   Audi A3: 280 egzemplarzy
10. Opel Mokka: 273 egzemplarzy

Przypomnijmy, że w całym roku ubiegłym pierwsza trójka liderów sprzedaży nowych samochodów osobowych w Szwajcarii to kolejno Volkswagen Golf, Skoda Octavia oraz Volkswagen Polo. W zestawieniu za styczeń 2014 na szczególną uwagę zasługują dwa modele. Najpierw Mazda CX-5. Pozycja szósta zanotowana w zestawieniu styczniowym to dla "japończyka" duży sukces. Przypomnijmy, że najwyższa jak dotychczas pozycja zajmowana przez CX-5 w rankingu popularności na rynku w Szwajcarii to lokata dziesiąta (wrzesień 2013). W całym roku ubiegłym Mazda została natomiast sklasyfikowana na miejscu 39-tym.

Top modele w Polsce styczeń 2014

Pozycja dziesiąta rankingu styczniowego "padła natomiast łupem" modelu Opel Mokka. To prawdopodobnie najwyższa lokata zajmowana przez tego Opla w rankingu popularności na rynku szwajcarskim. W całym roku ubiegłym Mokka uplasowała się na pozycji 35-tej.

W styczniu na rynku w Szwajcarii zarejestrowano nieco ponad 20 200 nowych samochodów osobowych. To o 3,8% mniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane