/  / Mazda CX-3 przyjedzie do Polski

Mazda CX-3 przyjedzie do Polski

null
© Mazda
null

Podczas moto-targów w Los Angeles odbędzie się światowa premiera modelu Mazda CX-3. Już wiadomo z pewnego źródła, że samochód trafi też na rynek europejski – w tym do Polski.

Jak na razie japońska marka przedstawiła wyłącznie szkic będący zapowiedzią modelu CX-3 (patrz zdjęcie). O planach wprowadzenia do oferty samochodu miejskiego typu crossover, pozycjonowanego poniżej CX-5, w prasie motoryzacyjnej spekulowało się od pewnego czasu, jednak przedstawiciele Mazdy dotychczas odmawiali raczej oficjalnych komentarzy w tej sprawie.

Po światowej premierze CX-3, która odbędzie się na wystawie w Los Angeles już w drugiej połowie listopada, najnowsza Mazda będzie szykowana następnie do premiery rynkowej. "Japończyk" pojawi się też w Europie. Jak wstępnie planuje polskie przedstawicielstwo koncernu, nad Wisłą model CX-3 zadebiutuje w roku 2015. Nieco bardziej konkretne są wypowiedzi przedstawicieli firmy na rynku niemieckim, gdzie w związku z nowym modelem Mazdy pada data: czerwiec 2015.

Przypomnijmy, że miejski crossover CX-3 to nie jedyna nowość Japończyków zapowiadana na najbliższy czas. Światło dzienne ujrzało już przecież nie tylko kolejne wcielenie roadstera MX-5, ale również i zupełnie nowa generacja Mazdy2. Także i tych modeli spodziewamy się na rynku w roku 2015.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane