/  / Mazda CX-3 i przymiarki cenowe

Mazda CX-3 i przymiarki cenowe

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wraz z modelem Mazda CX-3, Japończycy atakują segment małych crossoverów. Na rynku niemieckim bazowa wersja CX-3 została wyceniona na prawie 18 000 euro.

Na rynek niemiecki pierwsze egzemplarze Mazdy CX-3 trafią w okolicach połowy czerwca. W bazowej wersji – napędzanej silnikiem benzynowym 2.0 Skyactiv-G o mocy maksymalnie 120 koni – "japończyk" kosztuje od 17 990 euro.

Dwie pozostałe wersje silnikowe oferowane dla CX-3 na rynku niemieckim to benzynowiec 2.0 Skyactiv-G, który rozwija do 150 koni i standardowo oferuje napęd na wszystkie koła. Cena omawianej wersji – od 24 690 euro.

Alternatywą może być 105-konny diesel 1.5 Skyactiv-D. Omawiany motor występuje z napędem na przednie koła lub 4x4. Na rynku niemieckim będzie do kupienia za co najmniej 21 990 euro.

Według oficjalnych danych fabrycznych, średnie zużycie paliwa wynosi w cyklu mieszanym od około 4 l/100 km w przypadku diesla oraz od 5,8 l/100 km dla benzyny.

Mazda CX-3 – mierząca dokładnie 4275 mm długości przy rozstawie osi 2570 mm – stanie w szranki z takimi modelami jak m.in. Renault Captur oraz Opel Mokka. Jeden z atutów "japończyka" to ciekawa gama rozwiązań technologicznych poprawiających bezpieczeństwo jazdy oraz obsługę urządzeń pokładowych.

W zależności od wybranej wersji wyposażenia CX-3 kierowca będzie mógł korzystać np. z wyświetlacza typu head-up, 7-calowego ekranu dotykowego, radarowego tempomatu z kontrolą odstępu czy też z asystenta nagłego hamowania w ruchu miejskim.

Więcej na temat modelu Mazda CX-3 przeczytać można TUTAJ
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane