/  / Mazda atakuje

Mazda atakuje

IBRM SAMAR|
null
© Mazda
null

Rok 2015 zapowiada się w Maździe pod znakiem nowości. W gamie producenta z Hiroszimy zadebiutuje bowiem nie tylko "dwójka" kolejnej generacji, ale też m.in. miejski SUV – oznaczony jako Mazda CX-3.

Mazda jest obecnie na fali wznoszącej. I to wyraźnie. Jak pokazują dane za okres od stycznia do końca listopada bieżącego roku, sprzedaż marki na polskim rynku przekroczyła poziom 6 800 egzemplarzy. To aż o 81% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na koniec całego roku kalendarzowego prognozuje się natomiast wynik w okolicach 7 500 sztuk.

W ramach oferty na rok 2015 Mazda gruntownie unowocześnia swoją ofertę produktową nad Wisłą. Tak naprawdę łatwiej byłoby chyba wymienić te modele producenta z Hiroszimy, które w najbliższym czasie pozostaną bez zmian. Jednak mimo to spróbujmy…

W nachodzącym roku do polskich salonów wjedzie zupełnie nowa wersja Mazdy2. Samochód kosztuje od 50 900 do maksymalnie 64 900 złotych bez opcji dodatkowych. Odmianę bazową napędza wolnossący silnik benzynowy 1.5, który maksymalnie generuje moc 75 KM. Polscy dealerzy już zbierają zamówienia na nową Mazdę2.

W kolejce na polską premierę rynkową czekają też modele Mazda6 oraz CX-5 w wersji po liftingu. Oba samochody świętować będą swoją europejską premierę podczas marcowych targów motoryzacyjnych Genewa 2015. W przypadku nowej "szóstki" oraz Mazdy CX-5 również znamy już polskie ceny – zaczynają się one odpowiednio od 89 700 oraz od 87 400 złotych bez opcji.

Jako nowość, w gamie modelowej Mazda6 wersja 2015 przygotowano m.in. napęd na cztery koła. Będzie go można wybrać dla kombi, w konfiguracji z silnikiem wysokoprężnym 2.2 Skyactiv-D o mocy 150 lub 175 koni. Ceny tak wyposażonego egzemplarza zaczynają się od 132 900 złotych.

Mazda CX-3 w zbliżeniu

Bardzo ciekawie zapowiada się wspomniany na początku tego artykułu model Mazda CX-3, którym japońska marka wchodzi do zupełnie nowego dla siebie segmentu rynkowego (miejskie SUV-y). Samochód ujrzał światło dzienne podczas listopadowej wystawy w Los Angeles. CX-3 wykorzystuje ten sam co inne modele Mazdy język stylistyczny Kodo oraz pakiet technologii ujętych pod wspólną nazwą Skyactiv, a na pokładzie pojawią się nowoczesne rozwiązania obejmujące systemy informacyjno-rozrywkowe oraz z zakresu bezpieczeństwa jazdy.

Oprócz wersji przednionapędowej w CX-3 będzie do wypróbowania układ napędu na wszystkie koła.

Kultowa Mazda MX-5 to kolejna nowość Japończyków, która pojawi się na rynku w roku 2015. Ciekawa informacja jest taka, że projekt zrealizowany został wspólnie z włosko-amerykańskim koncernem Fiat Chrysler Automobiles. Oznacza to, że równolegle powstaje roadster firmowany znaczkiem jednej z marek grupy FCA – najprawdopodobniej Fiata.

Na koniec informacja dotycząca modelu Mazda5. Otóż jak potwierdza generalny importer, "piątka" została w ostatnim czasie wycofana z polskiej gamy producenta. Ale bez obaw – w razie potrzeby można u Mazdy sprowadzić dla zainteresowanego klienta wybrany egzemplarz z innego rynku europejskiego.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane