/  / Mazda 3 nagrodzona

Mazda 3 nagrodzona

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullMazda III (2013- )Mazda III (2013- )Mazda III (2013- )Mazda III (2013- )

Hatchback Mazdy zdobył właśnie tegoroczną nagrodę „Red Dot” za wzornictwo i ma szanse na kolejne zwycięstwa. Mazda3 znalazła się w czołowej trójce finalistów konkursu o tytuł „Światowy Samochód Roku 2014” (World Car of the Year) oraz o tytuł „Najpiękniejszy Samochód Roku 2014” (World Car Design of the Year).

W konkursach o tytuł „Światowy Samochód Roku 2014” i „Najpiękniejszy Samochód Roku 2014” Mazda3 jest jedynym modelem nie reprezentującym producentów niemieckich w obu grupach finalistów. Jej rywalami, wybranymi spośród 24 kandydatów, są Audi A3 oraz BMW Serii 4. Z kolei w konkursie stylizacji Mazda zmierzy się z BMW i3 i Mercedesem-Benz Klasy C. Zwycięzcy zostaną przedstawieni 17 kwietnia podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku.

Konkurs o nagrodę „Red Dot” jest organizowany od 1955 r. przez niemieckie Centrum Wzornictwa w Nadrenii Północnej-Westfalii (Design Zentrum Nordrhein Westfalen) z Essen. Kategorie konkursowe to design produktu, wzornictwo koncepcyjne i projektowanie w komunikacji. W tegorocznej edycji jury oceniało 4 815 produktów aż 1 816 producentów, projektantów i architektów z 53 krajów. Uroczystość wręczenia tegorocznej nagrody „Red Dot” odbędzie się 7 lipca w teatrze Aalto w Essen, w Niemczech.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane