/  / Maserati wjeżdża do Polski

Maserati wjeżdża do Polski

Maserati GranCabrio
© Maserati
Maserati GranCabrioMaserati GranCabrioMaserati QuattroporteMaserati QuattroporteMaserati GrandTurismonull

Polacy będą (znów) mogli kupować auta włoskiej marki - Maserati. Wejście na polski rynek luksusowego Maserati zostanie oficjalnie potwierdzone jeszcze dziś podczas wieczornej konferencji prasowej. Sprzedażą pojazdów na terenie Polski zajmie się rodzinna firma Chodzeń, teraz prowadzona przez ojca –Lecha i syna –Piotra.

Firma została założona w 1976 roku przez Lecha Chodzenia. W pierwszym okresie działalności wykonywała naprawy powypadkowe wszystkich marek samochodów osobowych. W 1986 została pierwszą w Polsce autoryzowaną stacją napraw powypadkowych Toyoty, a w marcu 1991 roku rozpoczęła również sprzedaż samochodów tej marki.Obecnie firma ma dwa salony Toyoty w Warszawie oraz salon Lexusa. Serwisuje również auta Hondy. W czerwcu 2010 r. Chodzeń Sp. J. stała się większościowym udziałowcem autoryzowanego dealera Toyoty w Gdańsku firmy Carter Sp. z o.o.

Maserati nie po raz pierwszy wchodzi na polski rynek. Od 2010 roku pojazdy tej włoskiej marki oferowało polskie przedstawicielstwo Ferrari, wchodzące w skład grupy Sobiesława Zasady. Ze względu na niewielki popyt firma jednak zrezygnowała. - Łącznie sprzedaliśmy 10 samochodów. To zbyt mało, aby biznes był opłacalny. Aby tak było, musielibyśmy rocznie znaleźć kilkudziesięciu nabywców – mówi IBRM Samar, Dante Cinque, dyrektor generalny GrandTourismo Italia (GTI), polskiego importera Ferrari

Według niego, obecna gama aut Maserati, choć ma w sobie „klasycznego, włoskiego sportowego ducha”, jest już przestarzała. - Chodzeń liczy, ze niebawem pojawią się następcy obecnie oferowanych modeli. My jednak uznaliśmy, że nie stać nas na dalsze czekanie na premiery. Zbyt dużo by nas to kosztowało. Tymczasem klienci zamiast kupować Quattroporte wybierają Mercedesy, Audi, BMW czy Porsche – podkreśla Dante Cinque.

W rękach polskiego przedstawicielstwa Ferrari, nadal pozostaje, wspólny z Ferrari, serwis Maserati znajdujący się przy ul Grochowskiej w Warszawie. Dante Cinque nie chciał ujawnić jak długo jeszcze jego firma będzie zajmowała się serwisowaniem aut tej marki i czy Chodzeń, wraz z otwarciem salonu, przejmie także ten biznes

Dante Cinque zadowolony jest natomiast ze sprzedaży aut marki Ferrari – W tym roku sprzedamy kilkadziesiąt sztuk. Na przyszły rok mamy już 27 zamówień. Liczę, że dodatkowo uda się jeszcze pozyskać chętnych na dodatkowe 15 sztuk – deklaruje szef polskiego Ferrari.


Dariusz Balcerzyk

Paweł Janas
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane