/  / Maserati Levante na wystawie w Poznaniu!

Maserati Levante na wystawie w Poznaniu!

null
© Maserati
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Pierwszy w historii włoskiej marki model typu SUV zaprezentuje się podczas wystawy Motor Show już 31 marca.

Levante to pierwszy samochód typu SUV, jaki Maserati wypuszcza na rynek w swojej liczącej ponad 100 lat historii. Projekt od strony stylistycznej stanowi połączenie sportowych akcentów oraz masywności i solidności – cech typowych dla pojazdów a'la SUV. Nie sposób przeoczyć takich szczegółów jak np. układ trzech wlotów powietrza na przednich błotnikach czy duże okna pozbawione ramek.

W oczy rzuca się też agresywnie zaprojektowany przód ze stożkowymi reflektorami podzielonymi na dwie części. Górna część łączy się z osłoną chłodnicy.

Levante jest wyposażony do wyboru w 3-litrowy silnik benzynowy Twin-Turbo o mocy 350 lub 430 KM. Na chętnych czeka też 3-litrowy turbodiesel sześciocylindrowy, który rozwija maksymalnie 275 koni.

W 5 sekund do setki
Według danych fabrycznych, 430-konna wersja Levante S przyspiesza do setki w 5,2 sekundy, a maksymalnie zapewnia kierowcy prędkość rzędu 264 km/h. Dla odmiany o mocy 350 KM producent podaje, że przyspieszenie 0-100 km/h trwa około 6 sekund.A jak przedstawiają się osiągi w przypadku diesla? Pierwsza setka po starcie pojawia się po upływie niespełna 7 sekund, a wskazówka prędkościomierza podczas jazdy wychyla się do maksymalnie 230 km/h. Średnie zużycie paliwa producent deklaruje jednocześnie na poziomie od około 7,2 l/100 km.

Wszystkie wersje silnikowe Levante mają "inteligentny" napęd na cztery koła Q4 oraz automatyczną przekładnię 8-biegową z systemem Start&Stop.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane