/  / Maserati i kłopoty z dywanikiem

Maserati i kłopoty z dywanikiem

UOKIK|
null
© Maserati
null

Jak się okazuje, nawet tak prestiżowej marce jak Maserati może przytrafić się w samochodach usterka fabryczna. Dlatego firma zapowiada w Polsce akcję naprawczą.

Jak poinformował generalny importer Maserati na polskim rynku, wybrane egzemplarze modelu Quattroporte (M156) oraz Ghibli (M157) – rok modelowy MY 2014, 2015 oraz 2016 – muszą zostać sprawdzone w serwisie z powodu ewentualnej usterki fabrycznej. W czym dokładnie tkwi feler?

Otóż w niektórych samochodach istnieje ryzyko zacięcia pedału przyspieszenia w dowolnej pozycji. Może to być spowodowane luźnym dywanikiem podłogowym lub przypadkowym obiektem leżącym na podłodze auta. Warto jednak przypomnieć, że samochody Maserati są wyposażone w funkcję "nadrzędnego hamulca". To oznacza, że wciśnięcie pedału hamulca zawsze powoduje rozłączenie pedału przyspieszenia i zamknięcie przepustnicy. Pozwala to na bezpieczne zatrzymanie pojazdu nawet w przypadku zablokowania pedału przyspieszenia.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 92 samochody – PATRZ TUTAJ

W zaistniałej sytuacji klienci Maserati zostaną poproszeni o pozostawienie swojego samochodu do dyspozycji pracowników ASO. W egzemplarzach objętych akcją przywoławczą nakładka pedału przyspieszania oraz (jeśli to konieczne) przednie dywaniki zostaną wymienione na wolne od wad.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane