/  / Marki z bardzo dużym wzrostem

Marki z bardzo dużym wzrostem

null
© Honda
null

Co mogą mieć wspólnego wywodzące się z różnych krajów marki takie jak Honda i Jaguar oraz południowokoreański Ssangyong?

Odpowiedź: wszyscy trzej gracze notują procentowo bardzo wysokie wzrosty rejestracji na rynku niemieckim, gdzie tradycyjnie sprzedaje się najwięcej nowych osobówek w całej Europie Zachodniej. Według danych za okres od początku bieżącego roku do końca maja, Honda uzyskała nad Renem wzrost o przeszło 48%. Uzyskany wynik ilościowy to nieco ponad 12 400 egzemplarzy.

W jeszcze szybszym tempie zyskują notowania Ssangyonga. Na rynku niemieckim wspominania marka zarejestrowała wprawdzie tylko niecałe 1 400 egzemplarzy, ale dynamika wzrostu robi wrażenie (+57%).

Jeszcze wyżej z omawianej trójki marek punktuje Jaguar. Producent modeli spod znaku dzikiego kota uzyskał do końca maja wynik na poziomie 3 300 egzemplarzy. To stanowi wzrost o prawie 100% wobec roku ubiegłego!

Tak mocne wzrosty można w dużej mierze wytłumaczyć rynkowymi nowościami, które każda z marek wprowadziła niedawno do oferty. Honda ma znów w gamie HR-V, Ssangyong wylansował Tivoli, natomiast Jaguar wzmocnił "skład" m.in. dzięki limuzynie XE oraz pierwszemu w swojej historii crossoverowi, którym jest F-Pace.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane