/  / Marka EQ – czyli Mercedes pod napięciem

Marka EQ – czyli Mercedes pod napięciem

null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Marka ze Stuttgartu dobrze wie, jak mocnym orężem w rywalizacji o pierwsze miejsce w światowym rankingu marek premium mogą okazać się już w niedalekiej przyszłości samochody z napędem elektrycznym.

Na zakończonej już wystawie motoryzacyjnej Paryż 2016 firma Mercedes-Benz przedstawiła publiczności nowy model koncepcyjny pod nazwą Generation EQ. Jednocześnie potwierdzono plany wprowadzenia na rynek całej gamy pojazdów firmowanych marką EQ.

Nowa generacja elektrycznych Mercedesów będzie bazować na architekturze opracowanej specjalnie z myślą o pojazdach na prąd. Wszechstronne możliwości skalowania sprawiają, że można ją zastosować w różnorodnych modelach – np. SUV-ach, limuzynach, coupe oraz kabrioletach. Modułowa konstrukcja pozwala modyfikować nie tylko rozstaw osi i kół, ale też parametry wszystkich elementów napędu (przede wszystkim akumulatorów).Do 500 km na jednym "baku"
Zespół napędowy Mercedesa Generation EQ korzysta z dwóch silników elektrycznych przy przedniej i tylnej osi. Konstrukcja pojazdu opiera się na zamontowaniu akumulatora głęboko pod podłogą – między osiami, wraz z napędem na obie osie ze zmiennym rozdziałem momentu obrotowego.

W najmocniejszej wersji – o łącznej mocy nawet 300 kW oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego – koncepcyjny Mercedes na prąd przyspiesza do setki w czasie poniżej 5 sekund. Zaś teoretyczny zasięg podawany przez producenta wynosi do 500 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane