/  / Mały Opel teraz jako crossover

Mały Opel teraz jako crossover

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Z okazji wystawy w Genewie niemiecki producent zaprezentuje produkcyjną wersję modelu Opel Adam Rocks, który został stworzony jako modny, miejski crossover. Samochód bazuje na aucie koncepcyjnym, które pokazano zaledwie 12 miesięcy temu.

Koncern z Russelsheim zapowiada, że Opel Adam Rocks wejdzie do sprzedaży już latem bieżącego roku. Charakter mierzącego 3,74 m długości auta podkreśla ogromne możliwości personalizacji, jakie oferuje potencjalnym nabywcom miejski Adam.

W porównaniu z "normalną" wersją Adama, odmiana Rocks wyróżnia się takimi elementami jak np. prześwit podniesiony o 15 mm, elementy ochronne karoserii oraz dostępny już w standardzie elektrycznie składany miękki dach.

Na klientów czeka ponadto m.in. nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink oraz technologia Park Assist, która automatycznie zaparkuje samochód na wolnym miejscu.W gamie jednostek napędowych pojawi się zupełnie nowa konstrukcja 3-cylindrowa 1.0 Ecotec Direct Injection Turbo, która w zależności od wersji rozwija moc maksymalną do 115 KM, przy momencie obrotowym rosnącym do 166Nm. Według danych producenta, w połączeniu z również nową przekładnią manualną o 6 biegach średnie zużycie paliwa może wynieść średnio nawet 4,3 l/100 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane