/  / Mały Opel i atak rekinów

Mały Opel i atak rekinów

OPEL|
null
© Opel
nullOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel CorsaOpel Corsa

Uwaga! We wnętrzu miejskiego Opla Adama grasują malutkie rekiny. Co najmniej dwa. Ale bez obaw – nie gryzą. Są dobrze ukryte i ciężko je dostrzec we wnętrzu samochodu.

Jak w praktyce wyglądała "przeprawa" rekinów do wnętrza Adama? Od 2006 roku kilku stylistów Opla dyskretnie zamieszcza motyw rekina w projektowanych przez siebie modelach. Prześledźmy długą podróż rekinów z oceanu do samochodów Opla.

Wszystko zaczęło się pewnego niedzielnego popołudnia w 2004 roku, kiedy projektant Opla i nurek amator Dietmar Finger pracował w domu nad szkicem nowej Corsy. A konkretniej, zastanawiał się nad wyglądem raczej niepozornego panelu zewnętrznego schowka w desce rozdzielczej, który większość czasu pozostaje niewidoczny, gdyż całkowicie przysłaniają go zamknięte drzwi od strony pasażera. Syn Dietmara zauważył jego szkic przedstawiający rekiny i stwierdził, że wyglądają one "całkiem fajnie".

Na twarzy Dietmara pojawił się uśmiech, a w jego głowie zrodziła się nowa idea i pasja. Następnego dnia pokazał dopracowany motyw rekina Nielsowi Loebowi, pochodzącemu z Australii głównemu projektantowi Corsy, któremu pomysł natychmiast przypadł do gustu.

Rekin w schowku trafił do produkcji. Obecnie stanowi standardową ozdobę wnętrza ponad dwóch milionów egzemplarzy Corsy wyprodukowanych od 2006 roku.

To dopiero początek historii "rekina Opla": Niels Loeb przedstawił koncepcję projektantowi wnętrza Zafiry Tourer Karimowi Giordimaina. Ten naszkicował trzy małe rekiny, które teraz sekretnie zamieszkują deskę rozdzielczą nowego kompaktowego vana. Są one dobrze ukryte – bądź co bądź Zafira Tourer jest poważnym modelem.

"Populacja rekinów musi się rozrastać - pomyślał Stefan Arndt, kiedy przejmował odpowiedzialność za stylistykę wnętrza Adama, wspierany przez pracującego nad karoserią modelu Nielsa. Ze względu na dziki charakter Adama rekiny można było umieścić w bardziej widocznym miejscu, dodając modelowi zabawny akcent. Co więcej, rekinom zapewniono nowe towarzystwo. Obecnie w Adamie "grasują" dwa rekiny. Jednego można dość łatwo znaleźć. Drugiemu towarzyszą natomiast dwie niewinne rybki...
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane