/  / Maluchy w natarciu

EUROPA | Maluchy w natarciu

null
© Renault
null

Clio oraz Fiesta nie mają szans dogonić Golfa w rankingu najchętniej kupowanych osobówek na rynku europejskim. Oba auta plasują się jednak w ścisłej czołówce zestawienia, a ich sprzedaż jest lepsza niż przed rokiem.

Jak wynika z danych zebranych przez firmę analityczną JATO Dynamics, aż cztery modele segmentu B uplasowały się w lipcowym rankingu TOP-5 najchętniej kupowanych nowych samochodów osobowych w Europie. Bardzo zbliżony wynik na poziomie około 23 500 egzemplarzy uzyskały Ford Fiesta (+6,1%) oraz Renault Clio (+11,9%).

Przewaga modelu z niebieskim owalem na masce wyniosła nieco ponad 350 oczek. Dzięki temu Fiesta zajęła ostatecznie drugie miejsce w całym rankingu, plasując się za Volkswagenem Golfem (41 900 egzemplarzy).

Dwa kolejne modele na europejskiej "liście przebojów" to Volkswagen Polo oraz Opel Corsa. Mniejszy brat Golfa miał w lipcu na koncie 22 470 rejestracji, natomiast wynik Corsy to prawie 19 880 egzemplarzy. Warto jednak dodać, że rezultat Opla jest lepszy od tego sprzed roku aż o 16,7%, natomiast VW Polo stracił nieco ponad 4% wolumenu. Ważna informacja jest też taka, że już podczas najbliżej wystawy w Paryżu światło dzienne ujrzy Corsa po zmianach generacyjnych.

Na pozycji szóstej wśród najpopularniejszych modeli osobowych w Europie mamy kolejnego starego "znajomego". To Nissan Qashqai, który aktualnie oferowany jest na rynku jako model drugiej generacji. W lipcu jego wynik to 18 400 zarejestrowanych egzemplarzy, czyli o 4,9% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.

Wynik tylko nieznacznie gorszy od "japończyka" uzyskała natomiast Skoda Octavia, która zdecydowanie prowadzi w rankingach rejestracyjnych w Polsce. Jej wynik to nieco ponad 18 100 egzemplarzy, a największe wrażenie robi wzrost wynoszący od ubiegłego roku aż 34,9%.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane