/  / Maluchy to domena Fiata

Maluchy to domena Fiata

null
© FIAT
null

Takie właśnie wnioski nasuwają się po analizie aktualnych wyników sprzedaży na rynku nowych samochodów osobowych w Europie.

W segmencie samochodów miejskich typu mini aż dwa modele Fiata zajmują aktualnie najwyższe miejsca w rankingu popularności na rynku europejskim. W okresie od stycznia do końca października na szczycie segmentu plasuje się wytwarzany w tyskiej fabryce Fiat 500. Jego udział wynosi około 15,8%.

Miejsce wicelidera należy natomiast do innego Fiata – to Panda wytwarzana we włoskim Pomigliano. Udział tego akurat modelu w sprzedaży całego segmentu to prawie 13%. Jeśli zsumujemy wynik "500" oraz Pandy, wówczas okaże się, że marka z Półwyspu Apenińskiego ma udział na poziomie prawie 29%.

Dla porównania, aktualnie trzecim w kolejności graczem w europejskim segmencie maluchów jest Volkswagen up! (10,9%).

Co ciekawe, marka Fiat jest aktualnie liderem rynku europejskiego w jeszcze jednym segmencie nowych osobówek. Dokładniej chodzi o wytwarzany w Serbii model Fiat 500L, który przebojem wjechał do segmentu miejskich vanów. W okresie od stycznia do końca października na 500L przypadł udział wynoszący 19,5%.

Dla porównania, drugi w kolejności gracz – czyli Nissan Note – zapewnił sobie wynik w segmencie na poziomie 15,7%. Trzecie miejsce należy natomiast do Opla Merivy (13,2%).

Z zainteresowaniem obserwować też będziemy karierę rynkową innego modelu Fiata, jakim jest 500X (nowość roku 2015). Ten wytwarzany we Włoszech samochód rywalizować będzie o względy europejskich klientów w segmencie miejskich crossoverów. Aktualnym liderem w omawianej klasie pojazdów jest Renault Captur.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane