/  / Maluch Audi z temperamentem

Maluch Audi z temperamentem

AUDI|
null
© Audi
nullnullnullnullnullnullnull

Audi S1 i S1 Sportback to nowe topowe modele subkompaktowej serii A1. Silnik 2.0 TFSI generuje moc 231 KM i moment obrotowy 370 Nm. Stały napęd na cztery koła quattro i pieczołowicie przeprojektowane podwozie niezależnie od sytuacji przenoszą siły napędowe na jezdnię.

Jeszcze w latach osiemdziesiątych Audi S1 wypracowało sobie legendarną renomę. Było wtedy samochodem, dzięki któremu marka Audi bezapelacyjnie dominowała w rajdowych mistrzostwach świata. Teraz nazwa powraca: Audi S1 i S1 Sportback to nowe, sportowe auta z subkompaktowej serii A1, a jednocześnie uzupełnienie palety modeli Audi typu S.

Jednostka napędowa tego małego auta to czterocylindrowy, benzynowy silnik 2.0 TFSI. Wyposażony w turbosprężarkę, generuje do 231 KM i moment obrotowy 370 Nm. Dwulitrowa jednostka rozpędza Audi S1 i S1 Sportback od 0 do 100 km/h w odpowiednio 5,8 lub 5,9 sekundy. Maksymalna prędkość to 250 km/h.

Motor TFSI o sportowym, głębokim brzmieniu spala według danych fabrycznych odpowiednio około 7 lub 7,1 l paliwa na 100 km.

Podwozie oraz elektromechaniczny układ kierowniczy obu sportowych aut pieczołowicie przeprojektowano. Zmodyfikowane łożyska przegubów przedniego zawieszenia zwiększają spontaniczną reakcję podczas skrętu. Z tyłu pojazdu konstrukcję czterowahaczową zastąpiono osią z wahaczami zespolonymi, typową dla modeli A1. Jest ona sportowa i sztywna.

System wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, oferując do wyboru kilka opcji, pozwala na regulowanie sposobu pracy silnika, automatycznej klimatyzacji i seryjnie montowanych adaptacyjnych amortyzatorów.

Audi S1 i S1 Sportback trafią do salonów sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku. Bogate wyposażenie seryjne można uzupełnić o najnowocześniejsze elementy takie jak komfortowy kluczyk, nawigacja MMI Navigation plus z wysuwanym kolorowym monitorem czy system nagłaśniający Bose Surround Sound System. Dzięki systemowi Audi connect z telefonem pokładowym, w obu modelach dostępny jest internet.

Pasażerowie za pomocą punktu dostępowego Hotspot (WLAN) mogą do woli surfować i mailować, wykorzystując swoje urządzenia mobilne. Z kolei kierowca może korzystać w pojeździe z dopasowanych do jego potrzeb usług online Audi connect.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane