/  / Luksus i sport według Playboya

Luksus i sport według Playboya

AUDI|
null
© Audi
null

W tym roku, już po raz dwudziesty drugi jury konkursowe magazynu Playboy wybrało najbardziej luksusowe, najnowocześniejsze i najpiękniejsze pojazdy. W kategorii "luksus i sport" tego prestiżowego zestawienia zwyciężyło Audi RS 6 Avant.

Audi RS 6 Avant to samochód o iście sportowych osiągach, jednocześnie nadający się do użytkowania na co dzień, jak i do wyjazdów czysto rekreacyjnych. Jego charakter i dynamiczna stylistyka są dziełem quattro GmbH, spółki córki Audi AG.
 
Produkowane przez quattro GmbH samochody RS, wyposażone w wydajne silniki, to elita programu modelowego Audi. Skrót RS wskazuje, że oznaczone nim auta są wyposażone w mocne jednostki silnikowe i stały napęd na cztery koła quattro, charakteryzują się ekstremalną dynamiką jazdy, oszczędnością formy i wysokimi właściwościami użytkowymi.

Wszystkie te cechy, w połączeniu z wysokim komfortem podróżowania przekonały jurorów konkursu do przyznania tytułu Samochód Roku Playboya 2014 w kategorii "luksus i sport" temu właśnie modelowi.

Jurorzy zwrócili również uwagę na wydajny silnik kryjący się pod maską RS 6 Avant. Zastosowana tu jednostka napędowa to przykład praktycznej realizacji strategii downsizingu Audi. Dzięki pojemności 3993 cm3 silnik V8 biturbo dysponuje maksymalną mocą 560 KM w przedziale od 5700 do 6600 obrotów, a moment obrotowy 700 Nm osiąga się przy 5500 obr./min.

"Audi RS 6 Avant to jednak nie tylko mocny silnik, napęd quattro i komfort - podkreśla Leszek Kempiński, PR Manager Audi. "To również szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych, np. pneumatyczne zawieszenie RS adaptive air suspension czy selektywne sterowanie rozkładem momentu obrotowego, a także bogate, seryjne wyposażenie wnętrza, w skład którego wchodzą m.in. automatyczna klimatyzacja o czterech strefach chłodzenia, system nawigacji MMI Navigation plus z panelem dotykowym MMI touch i system nagłaśniający Audi sound system z dziesięcioma głośnikami. Jest nam niezmiernie miło, że jury Playboya doceniło te tak bardzo charakterystyczne dla Audi elementy".

Tegoroczna nagroda dla modelu RS 6 Avant w plebiscycie Samochód Roku Playboya to nie pierwsze wyróżnienie dla marki Audi przyznane przez prestiżowy magazyn dla mężczyzn. W latach wcześniejszych nagrody Playboya zdobywały m.in. Audi S8, R8 oraz A7.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane