/  / Lubiany przez niemieckich kierowców

Lubiany przez niemieckich kierowców

Toyota|
null
© Toyota
null

Avensis to model samochodu, który uzyskał najwyższe oceny spośród wszystkich pojazdów sklasyfikowanych na rynku niemieckim pod względem średniego poziomu zadowolenia tamtejszych kierowców z posiadanego auta.

Toyota uzyskała bardzo dobre wyniki w badaniu satysfakcji klientów z posiadanego samochodu, przeprowadzonego w Niemczech przez instytut JD Power. W niemieckiej edycji raportu Vehicle Ownership Satisfaction Study marka wywodząca się z Japonii zajęła drugie miejsce w zestawieniu łącznym producentów, ustępując pola jedynie firmie Porsche.

Toyota Avensis okazała się ulubionym samochodem Niemców i zajęła pierwsze miejsce w kategorii aut klasy średniej (84,8%), a także wśród wszystkich badanych modeli na rynku.

W swoich klasach bardzo wysokim zaufaniem Niemców cieszą się także miejskie Aygo (nota 80,1%; drugie miejsce w segmencie), Yaris (82,3%; pierwsze miejsce w segmencie) oraz kompaktowy Auris (81,1%; trzecie miejsce w segmencie).

Badanie bazuje na ankietach wypełnionych drogą internetową przez 18 288 kierowców, którzy oceniali swoje samochody zarejestrowane na rynku niemieckim w okresie styczeń 2011-grudzień 2012.

Co więcej, z cytowanego badania wynika też, że nabywcy nowych samochodów w Niemczech przy wyborze danego modelu w salonie kierują się takimi przesłankami jak przede wszystkim jakość i niezawodność (56%), atrakcyjność zakupu (48%) oraz bezpieczeństwo (46%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane