/  / LPG wróci do łask?

LPG wróci do łask?

E-petrol|
null
null

W tym tygodniu spadek średniej ceny detalicznej dotyczy wyłącznie autogazu. Ceny pozostałych paliw na rynku krajowym poszybowały w górę. Najbardziej zdrożał olej napędowy.

 Największy wzrost średniej ceny detalicznej odnotował w tym tygodniu olej napędowy, obecnie za litr tego paliwa trzeba zapłacić przeciętnie 4,37 zł czyli o 8 groszy więcej niż przed tygodniem, kiedy to litr diesla kosztował 4,29 zł. Wzrost cen paliw na stacjach jest wynikiem ruchu cen w hurcie, z którym mamy do czynienia od blisko dwóch tygodni. Sytuacja na rynku hurtowym w Polsce jest z kolei odzwierciedleniem rynku globalnego, gdzie w ostatnich dniach cena ropy wyraźnie wzrosła, o czym pisaliśmy tydzień temu.

Popularna benzyna 95 obecnie kosztuje średnio 4,35 zł/l czyli o 6 groszy więcej niż w ubiegłym tygodniu, kiedy to cena tego paliwa znajdowała się na poziomie 4,29 zł/l. Z kolei średnia cena benzyny bezołowiowej 98 zdrożała średnio o 3 grosze i obecnie kosztuje 4,59zł/l.

Autogaz jest jedynym paliwem, które staniało w aktualnym badaniu cen na stacjach paliw. W ubiegłym tygodniu cena LPG znajdowała się na poziomie 2,06 zł/l, obecnie jest to 1,99 zł/l pokonując tym samym barierę 2 zł za litr. Spadki cen autogazu na stacjach są reakcją na ustawiczne obniżki cen tego paliwa na rynku hurtowym. Malejąca cena LPG w połączeniu ze wzrostem ceny benzyny bezołowiowej 95, wpływa pozytywnie na opłacalność tego pierwszego. Ostatni raz z ceną autogazu poniżej 2 zł/lmieliśmy do czynienia pod koniec października 2010 roku (według danych portalu e-petrol.pl).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane