/  / Logan i milion kilometrów na liczniku

Logan i milion kilometrów na liczniku

Francuskie.pl/Centrum Prasowe PAP|
null
© Jędrzej Chmielewski
null

Jeszcze kilka lat temu niektórym trudno byłoby uwierzyć w tą historię. Tymczasem zasilana gazem Dacia Logan – rocznik 2007 – jeżdżąca jako taksówka w jednym z rumuńskich miast, przekroczyła właśnie przebieg miliona kilometrów.

Właścicielem tego samochodu jest Matthew Anastazy. Logana kupił w 2007 roku w salonie Dacii. Wybrał bogato wyposażoną jak na tamte czasy wersję z silnikiem 1.4 MPi, klimatyzacją oraz instalacją gazową. Samochód regularnie przechodził przeglądy. Większość podzespołów i części jest oryginalna. Właściciel wymieniał tylko olej i części eksploatacyjne.

Po przejechaniu ponad miliona kilometrów Logan przeszedł gruntowny przegląd. Badanie potwierdziło, że silnik jest w doskonałym stanie, a kompresja w cylindrach nie odbiega od norm. Nadwozie samochodu oraz kabina także bardzo dobrze zniosły upływ czasu i trudy eksploatacji.

Sam właściciel podkreśla, że tajemnicą niezawodności jego samochodu jest regularna wymiana oleju i serwis w przewidzianych przez producenta odstępach czasu.

"Jak pokazują doświadczenia ostatnich lat, Dacia jest coraz częściej postrzegana jako dobra alternatywa dla używanych sprowadzanych samochodów, często z powypadkową przeszłością. Gwarancja, ekologia i niezawodność odgrywają przy tych wyborach dużą rolę - ocenia Jędrzej Chmielewski z portalu Francuskie.pl

Dacia rozważa odkupienie Logana od taksówkarza w zamian za fabrycznie nowych samochód.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane