/  / Lista przebojów Volvo 2014

Lista przebojów Volvo 2014

null
© Volvo
null

Volvo XC60 utrzymuje pozycję lidera sprzedaży w gamie modelowej szwedzkiego koncernu. Crossoverowi kroku próbuje dotrzymać Volvo V40, które w pierwszym półroczu znalazło na świecie łącznie ponad 50 000 nabywców.

W całym pierwszym półroczu najchętniej kupowanym modelem szwedzkiej marki na świecie było zdecydowanie Volvo XC60. Uzyskany wynik przekroczył od stycznia poziom 65 800 egzemplarzy, co pozwoliło poprawić wynik ubiegłoroczny aż o 21%.

Tytuł wicelidera sprzedaży zapewniło sobie Volvo V40, które w swojej gamie oferuje też lekko uterenowioną wersję V40 Cross Country. W okresie styczeń-czerwiec łączny wolumen dla gamy V40 wyniósł na świecie prawie 52 500 sztuk.

Na trzecim miejscu podium plasuje się natomiast Volvo V60. Wynik uzyskany przez ten akurat model to ponad 31 500 egzemplarzy przy dynamice wzrostu, która w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej wynosi 28%.

W sumie Volvo znalazło na świecie klientów na 229 000 samochodów swojej produkcji. Uzyskany wynik jest lepszy od tego uzyskanego dokładnie rok wcześniej o 9,5%.

Przypomnijmy, że najważniejszą premierą Szwedów w tym roku kalendarzowym jest planowana na jesień prezentacja Volvo XC90 nowej generacji (PATRZ TUTAJ). Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w roku przyszłym.

W pierwszym półroczu sprzedaż XC90 obecnej generacji wyniosła na świecie łącznie prawie 11 400 egzemplarzy. To o 3,8% mniej niż rok wcześniej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane