/  / Lista przebojów Skody

Lista przebojów Skody

null
© Skoda
nullnullnull

W roku ubiegłym pierwsze miejsce w rankingu najchętniej kupowanych modeli marki Skoda na świecie zajęła Octavia. Europejska gama firmy wzbogaci się w tym roku o nową limuzynę, która będzie pozycjonowana między Fabią a właśnie Octavią. Oto ciekawe zdjęcia szpiegowskie tego auta.

W roku ubiegłym Octavia była najchętniej kupowanym modelem marki Skoda na świecie (*). Osiągnięty wolumen zbliżył się do poziomu prawie 390 000 egzemplarzy (+10,7%). Na miejscu drugim podium uplasowała się natomiast Fabia, którą wybrało 267 000 klientów (+16,5%).

Po raz pierwszy wolumen sprzedaży limuzyny Skoda Superb przekroczył w ubiegłym roku pułap 100 000 sztuk. Samochód trafił do około 117 000 nabywców (+18,1%), z czego aż 48 000 sztuk przypadło na perspektywiczny rynek chiński.

Yeti, czyli kompaktowy SUV marki Skoda, zanotował najwyższy procentowy wzrost sprzedaży: +33,7%. Wolumen sprzedaży przekroczył w roku ubiegłym poziom 70 000 egzemplarzy, a koncern liczy na to, że w najbliższych latach może to być nawet ponad 100 000 sztuk. Dlatego też m.in. zdecydowano się rozpocząć produkcję Yeti w Chinach oraz w Rosji, co nastąpi w roku 2013.

Skoda Roomster, która osiągnęła sprzedaż na poziomie 36 000 sztuk, poprawiła swój wynik o 11,4%.

Czeski koncern wskazuje ponadto na bardzo udany debiut rynkowy w roku ubiegłym kolejnych nowych modeli w gamie, a więc miejskiego Citigo, który najpierw wszedł do sprzedaży w Czechach, a także kompaktowego sedana nazwanego Rapid, który zadebiutował w Indiach.

Skoda Citigo wejdzie do sprzedaży na rynku europejskim od maja. Drugą tegoroczną nowością w Europie będzie natomiast kompaktowy sedan, którego zapowiedzią jest projekt koncepcyjny MissionL, zaprezentowany podczas wystawy IAA Frankfurt we wrześniu 2011.

Po kliknięciu na ten link obejrzeć można zdjęcia szpiegowskie, które prezentują nowe auto Skody podczas testów drogowych.

* Octavia była najpopularniejszym modelem marki również na rynku polskim. Łącznie zarejestrowano w roku ubiegłym nieco ponad 16 000 sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane