/  / Limuzyna Citroena na sportowo

Limuzyna Citroena na sportowo

CITROEN|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnull

Koncepcyjny Citroen DS 5LS R to samochód, w którym połączono luksusowe materiały wykończenia wnętrza oraz sportowe elementy z silnikiem o mocy 300 koni.

Prototyp DS 5LS R jest sportową odsłoną limuzyny DS 5LS, która niedawno została wprowadzona na rynek chiński. Sportowy charakter auta, który stanowi ukłon w stronę zaangażowania marki w rajdy WRC wraz z DS3 Racing, znajduje wyraz przede wszystkim w zastosowanym silniku o pojemności 1,6 litra z turbodoładowaniem o mocy 300 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, podwoziu obniżonym o 15 mm w stosunku do seryjnie produkowanej wersji i poszerzonym rozstawie kół przednich.

Auto wyposażone jest w sekwencyjną skrzynię biegów, sterowaną za pomocą manetek przy kierownicy. Precyzyjnie dopracowane zostały też podwozie, układ hamulcowy i zawieszenie samochodu.

Cała kabina aż po deskę rozdzielczą i kierownicę została wykończona skórą i alcantarą. Duch DS jest wszechobecny za sprawą nowej tapicerki z trzech różnych materiałów (anilinowej skóry typu full grain, skóry tłoczonej ze wzorem DS i alcantary), wykończonej w stylu bransolety zegarka.

W zaprojektowanej w sportowym duchu kabinie uwagę zwraca chronometr umieszczony na konsoli centralnej i kierownica ze wskaźnikiem pozycji kół w purpurowym kolorze Rouge Carmin i znakiem "R". Charakter wnętrza DS 5LS R potęgują dodatkowo elementy z włókna węglowego na kierownicy, panelach i klamkach drzwi oraz karminowe wstawki na wysokości nawiewów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane